«سطح عمیق»، روایت شکل‌گیری یک شرکت دانش‌بنیان

«دستگاه را روشن کردم و به عقربه آن خیره شدم. اما هیچ اتفاقی نیفتاد! دوباره همه چیز را بررسی کردم و باز دستگاه را راه انداختم. باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد. حسابی کلافه شده بودم و نمی‌دانستم کجای راه را اشتباه آمده ام! قدم زنان، یکی دو بار طول آزمایشگاه را طی کردم و بخش‌های مختلف کار را در ذهنم مرور کردم؛ همه چیز در جای خودش بود و فشارسنج باید جواب می داد! مأیوس و حیران نیم نگاهی به دستگاه انداختم. آنچه می دیدم را باور نمی کردم! عقربه فشارسنج در حال حرکت بود و این یعنی فشارسنج دست ساز من به درستی کار می کرد.»

در کتاب «سطح عمیق»، «سید احمد مهدوی اردکانی» وقایع زندگی اش را با محوریت فعالیت‌های دانش ‏بنیان خود در مقابل ما قرار داده است؛ طرحی از تکاپوی یک عمر، که ما را به «تقدیر» وامی‏دارد و از قدرت نافذ «تقدیر» شگفت زده می کند. در کنار لذّت این فهم، این روایت ما را به تجربه ‏ای واقعی از تجاری ‏سازی محصولی فناورانه، مهمان می کند. شاید سهیم شدن در این تجربه، روزی ما نیز باشد؛ چه بسا شکل ‏دهنده سرنوشت ما؛ تا همّت چقدر بلند باشد و تقدیر چه خواهد.

این کتاب در ۱۲۸ صفحه، پاییز ۱۳۹۷ توسط انتشارات الگونگار پیشرفت به چاپ رسیده است. برای تهیه و خرید کتاب می‌توانید با آدرس ایمیل olgoonegar@gmail.com یا شماره تلفن ۰۲۱۶۶۵۰۷۱۲۸ یا شماره همراه ۰۹۱۲۶۳۲۰۰۷۲ تماس حاصل فرمایید.