تاسیس شرکتی در مالزی برای ارائه خدمات به شرکت‌های حوزه الکترونیک

گروه ای‌وی (EVG)، تأمین‌کننده برجسته تجهیزات ویفر و لیتوگرافی برای بازارهای MEMS ، فناوری نانو و نیمه هادی، با شرکت دیمک (Dymek)، توزیع‌کننده تجهیزات پیشرفته برای صنایع نیمه هادی، زیست پزشکی، ذخیره‌سازی داده‌ها، فتوولتائیک و هوافضا، یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک جدید در مالزی تأسیس کرده‌اند.

این شرکت جدید با نام EV Group Malaysia Dymek SDN. Bhd، در مالزی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. هرمان والتل، مدیر فروش و پشتیبانی مشتری و عضو هیئت اجرایی در EVG ، به عنوان مدیر این شرکت سرمایه‌گذاری مشترک جدید فعالیت خواهد کرد و شان لیم از دیمک به عنوان مدیرعامل سرمایه گذاری مشترک جدید فعالیت خواهد کرد.

این شرکت جدید، با همکاری نزدیک EVG، گروه دیمک مسئولیت بسیاری از فعالیت‌های مهم پشتیبانی مشتریان منطقه‌ای، از جمله نصب تجهیزات، خدمات فنی و پشتیبانی، مدیریت قطعات یدکی و عرضه و پشتیبانی از توسعه را بر عهده خواهد داشت.

هرمان والتل اظهار داشت: «مالزی برای چندین دهه یک مرکز مهم برای بسته بندی، آزمایش و مونتاژ قطعات نیمه هادی و میکروالکترونیک بوده است. این کشور به عنوان سرمایه گذار جهانی از تولید کنندگان پیشرو تراشه و مونتاژ نیمه هادی و شرکت‌های این حوزه حمایت می‌کند. بسیار مهم است که EVG مشتریان خود را در این منطقه تقویت کند. دیمک سال‌هاست که در چندین کشور در آسیا شریک استراتژیک اصلی EVG بوده است و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با آنها همکاری کنیم تا حمایت مشتری خود را در مالزی نیز تقویت کنیم.»

استنلی لام، مدیرعامل آسیا اقیانوس آرام  دیمک اظهار داشت: «این اقدام استراتژیک گروه EV برای حضور مستقیم در مالزی توسط صنایع نیمه‌هادی و میکروالکترونیک آسیای جنوب شرقی مورد استقبال قرار خواهد گرفت. شرکت‌ها در اینجا در حال حاضر EVG را به عنوان رهبر بازار و فناوری در تجهیزات فرآیند نیمه هادی می‌شناسند و اکنون آنها می‌توانند پشتیبانی محلی از مهندسان محلی را دریافت کند و اعتماد به نفس و اعتماد خود را به EVG افزایش دهند. ما خوشحالیم که از نزدیک با EVG همکاری می‌کنیم تا زیرساخت‌های پشتیبانی مشتری خود را در مالزی و در سراسر جنوب شرقی آسیا افزایش دهیم.»

گروه EVG یکی از تامین‌کننده‌های پیشرو در تجهیزات و راه‌حل‌های فرآیندی برای ساخت قطعات نیمه هادی، سیستم‌های میکروالکترومکانیکی (MEMS)، نیمه هادی‌های ترکیبی و ادوات حوزه فناوری‌ نانو است. محصولات کلیدی این شرکت شامل پردازش ویفر نازک، لیتوگرافی/لیتوگرافی نانوامپرنت (NIL) و تجهیزات اندازه‌شناسی و همچنین پوشش‌های مقاوم به نور، پاک‌کننده‌ها و سیستم‌های بازرسی است. گروه EV که در سال ۱۹۸۰ تأسیس شد، شبکه‌ای پیچیده از مشتریان و شرکا را در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند.