همکاری راهبردی برای استفاده از گرافن در بتن/هدف: کاهش انتشار گاز گلخانه‌ای

بیوگرافن سلوشنز (Bio Graphene Solutions) اعلام کرد که همکاری راهبردی با شرکت بروک ریستورشن (Brook Restoration) آغاز کرده که این همکاری برای استفاده از یک محصول نانویی در کانادا برنامه‌ریزی شده‌ است.

مشارکت راهبردی این دو شرکت، بروک ریستورشن را به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های ساختمانی در کانادا، قادر می‌سازد تا از محلول گرافن مایع بیوگرافن سلوشنز برای محصولات بتنی، در ساخت و ساز و پروژه‌های زیرساختی عمومی در انتاریو استفاده کند. بروک همچنین سرمایه‌گذاری راهبردی در تأمین مالی بیوگرافن سلوشنز انجام داده است.

در ژانویه سال ۲۰۲۳، بیوگرافن سلوشنز از توسعه یک ترکیب تقویت شده با گرافن برای طرح‌های مخلوط بتنی تجاری خبر داد. در درجه اول، این ترکیب تقویت شده با گرافن برای مقابله با حذف سیمان (ماده اتصال‌دهنده بتن که مسئول بیش از ۸ درصد از انتشار جهانی CO2 است) توسعه یافته است. ترکیبات تقویت شده با گرافن این شرکت می‌تواند حداقل ۱۵ درصد از محتوای سیمان را در بتن بدون این که عملکرد کلی بتن دستخوش تغییری شود، حذف کند. بیوگرافن سلوشنز معتقد است که محصول آنها تنها راه حل موجود در بازار است که می‌تواند حذف سیمان را تسهیل کند.

این شرکت با استفاده از توانایی خود در تبدیل ۱۰۰ درصد مواد آلی به گرافن با کیفیت بالا از طریق فرآیند CleanTech، یک ترکیب با عملکرد قوی را برای طرح‌های مخلوط بتنی تجاری ایجاد کرده است.

جف گریست، بنیان‌گذار بروک، اظهار داشت: «ما مفتخریم که از بیوگرافن سلوشنز پشتیبانی کنیم تا راه‌حل‌های خلاقانه را پیاده‌سازی کند. کاهش کربن در ساختارهای بتنی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. استفاده از گرافن بیوگرافن سلوشنز برای حذف محتوای سیمان، تأثیر مستقیمی در این کار خواهد داشت و تغییر پایداری معنی داری را ایجاد می‌کند. ما مشتاقانه منتظر موفقیت این مشارکت راهبردی هستیم و با فروشندگان بتنی خود در حمایت از پذیرش تجاری محصولات گرافن بیوگرافن سلوشنز کار می‌کنیم.»

لیام فارل، مدیرعامل بیوگرافن سلوشنز، اظهار داشت: «با توجه به مجموعه داده‌های آزمایشگاهی گسترده و توانایی ما در بهره‌گیری از تخصص بتن، ما همچنان سازمان‌های بزرگی را در بخش‌های مختلف زنجیره تأمین بتن جذب می‌کنیم که علاقمند به یادگیری بیشتر در مورد عملکرد، هزینه و مزایای زیست محیطی گرافن ما هستند. راه‌حل‌های مورد نظر ما از این همکاری راهبردی با بروک و اینکه چگونه افزودنی‌های گرافن ما می‌توانند ارزش بیشتری را در پروژه‌های تجاری ایجاد کند، بسیار هیجان‌انگیز است.»