قراردادی برای تامین باتری‌های گرافنی به‌منظور استفاده در خودروهای برقی

شرکت ولتااکسپلور از انعقاد قراردادی با یک شرکت خودروسازی خبر داد که در قالب این قرارداد باتری‌های مورد نیاز این شرکت خودروسازی توسط ولتااکسپلور تولید و تامین می‌شود.

شرکت نانواکسپلور (NanoXplore) و شرکت تابعه آن، ولتااکسپلور (VoltaXplore Inc)که تولیدکننده باتری‌های لیتیوم یون تقویت شده با گرافن بوده و برای بازارهای وسایل نقلیه الکتریکی و ذخیره‌سازی شبکه تولید می‌شوند، اعلام کرده‌اند که ولتااکسپلور بر سر شرایط تجاری برای عرضه سلول‌های باتری لیتیوم یون با یکی از شرکت‌های خودروسازی به توافق رسیده است.

طبق گزارش‌ها، این سلول‌های باتری از سال ۲۰۲۶ در کارخانه بزرگ ولتااکسپلور تولید خواهند شد. این قرارداد برای ۱ گیگاوات ساعت در سال به مدت ۱۰ سال و بر اساس فرمول قیمت‌گذاری که از طریق هزینه مواد خام به مشتری منتقل می‌شود، منعقد می‌شود.

بنویت گاسکون، مدیر ولتااکسپلور، در توضیح این رابطه تجاری جدید، گفت: «ما از شروع این رابطه جدید خوشحالیم که از ۱۰۰ درصد ظرفیت تولید فعلی در طی چند سال اول توافق و ۵۰ درصد از ظرفیت کامل کل کارخانه‌های ما استفاده خواهد کرد.»

ولتااکسپلور بسیار خوب در حال پیشرفت است. این شرکت کانادایی با هدف تجاری‌سازی باتری‌های لیتیوم یون تقویت شده با گرافن برای بازار خودروهای الکتریکی، سال گذشته کارخانه‌ای را در کانادا راه‌اندازی کرد. این مرکز باتری‌هایی تولید می‌کند که در حال حاضر در حال بهینه‌سازی هستند. این شرکت انتظار دارد باتری‌های تقویت‌شده با گرافن مزایای متعددی مانند ظرفیت بیشتر، افزایش عمر باتری، سرعت شارژ سریع‌تر و ایمنی بهبود یافته نسبت به محصولات موجود در بازار داشته باشند. آزمایش‌هایی با هدف اعتبارسنجی این مزایا، با نتایج دلگرم‌کننده، ادامه دارد.