توسعه اسپری نانویی که مانع اتصال پاتوژن‌ها به سطح می‌شود

شرکت فندایکس (Fendx) که در حال توسعه فناوری‌های ضدخوردگی و محافظت از سطح است، به زودی در کنفرانس برجسته مهندسی شیمی کانادا (CSCHE) شرکت کرده و آخرین دستاوردهای خود را در این حوزه عرضه می‌کند.

پروفسور توحید دیدار، محقق اصلی پروژه‌های توسعه فناوری نانوتکس فندایکس در گزارشی از فناوری محافظتی این شرکت موسوم به Depelwrap ™ را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دکتر راد مک لاچلان، همکار پسا دکترا در مک مستر که در حال کار بر روی پروژه‌های توسعه فندایکس است، در مورد مواد دفع‌کننده و کشتن پاتوژن‌ها صحبت خواهد کرد و جزئیات مربوط به دستاوردهای این شرکت را ارائه می‌دهد. فیلم RepelWrap ™ که حاوی نانوذرات فعال نوری است می‌تواند کاهش قابل توجهی در چسبندگی پاتوژن‌ها از طریق خاصیت دفع و کشتن آنها انجام دهد.

دکتر کارولین مایرز مدیرعامل گفت: «ما بسیار خوش‌شانس هستیم که با چنین محققان با استعدادی در مک‌مستر همکاری می‌کنیم. ما با این دانشمندان برای پیشبرد فناوری نانو نوآورانه و جدید خود با تمرکز بر ایجاد فیلم و اسپری برای محافظت از سطوح لمسی بالا در برابر آلودگی همکاری می‌کنیم.»

شرکت فندایکس در کانادا مستقر است و با کاهش گسترش پاتوژن‌ها بر توسعه محصولات برای ایمن‌تر کردن زندگی مردم متمرکز است. این شرکت برای محافظت از سطوح در برابر آلودگی، در حال تولید محصولات فیلم و اسپری است. یکی از محصولات در حال توسعه این شرکت، DevelWrap ™ Film، یک فیلم پوشش سطح محافظ است که به‌دلیل خاصیت دفع آن، از چسبندگی پاتوژن‌ها جلوگیری می‌کند و انتقال آنها را بر روی سطوح مستعد آلودگی کاهش می‌دهد. این شرکت با استفاده از فناوری نانو با همکاری شرکای پیشرو در صنعت، از جمله دانشگاه مک مستر، فعالیت‌های تحقیق و توسعه را انجام می‌دهد. این شرکت دارای مجوز انحصاری در سراسر جهان برای فناوری و نمونه کارها IP خود از مک‌مستر است که شامل فرمولاسیون فناوری نانو به صورت فیلم و اسپری است.