روز اوج بازدید دانشجویان از غرفه بنیاد ملی علم ایران / تقدیر از غرفه بنیاد در آخرین روز از نمایشگاه نانو

غرفه بنیاد ملی علم ایران، روز سه شنبه بیشتر از هر روز دیگری، شور جوانی به خود گرفت چرا که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، کنجکاوانه به این غرفه پا گذاشتند و با نگاه پرسشگرانه خود، مسئولان غرفه را به توضیح درباره حمایت‌های بنیاد ملی علم ایران فراخواندند.

چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو، امروز سه شنبه ۱۶ آبان ماه، آخرین نفس‌های خود را در محل دائمی نمایشگاه بین المللی کشید. اطلاع‌رسانی‌ها درباره اینکه امروز، آخرین مهلت بازدید از نمایشگاه و حضور در غرفه بنیاد ملی علم ایران است، نیز کار خود را کرد و علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان زیادی را به این نمایشگاه کشاند.

غرفه بنیاد ملی علم ایران امروز بیشتر از هر روز دیگری، شور جوانی به خود گرفت چرا که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، کنجکاوانه به این غرفه پا گذاشتند و با نگاه پرسشگرانه خود، مسئولان غرفه را به توضیح درباره حمایت‌های بنیاد فراخواندند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی همراه با یکی از استاتید خود و گروهی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هم به همراه یکی از اساتیدشان در این غرفه حضور پیدا کردند.

‌‌‌‌‌‌‌ دانشجویان دانشگاه شریف، دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه تربیت مدرس هم از دیگر دانشجویانی بودند که به سبب اطلاع‌رسانی‌های انجام شده، ترغیب شدند تا با فعالیت‌های بنیاد ملی علم ایران و انواع حمایت‌های این نهاد آشنا شوند.

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های نانو فناوری پزشکی، شیمی تجزیه، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی هم درباره انواع قالب‌های حمایتی بنیاد ملی علم ایران برای انجام تحقیقات و رساله دکتری خود، پرسش‌هایی داشتند و به دنبال پیدا کردن بهترین قالب حمایتی، با مسئولان غرفه، مشورت کردند.

برخی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان، نمایندگانی از مراکز نوآوری و کارآفرینی هم از غرفه بنیاد ملی علم ایران در نمایشگاه نانو بازدید کردند.

امروز، غرفه بنیاد میزبان تعدادی از مبتکران فعال در زمینه هوش مصنوعی نیز بود که بنا شد برای استفاده از خدمات و تسهیلات این نهاد، جلسات بیشتری را با مسئولان بنیاد داشته باشند.

در آخرین روز از نمایشگاه فناوری نانو، سید احمدرضا اعلایی طباطبایی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی از غرفه بنیاد ملی علم ایران، تقدیر کرد و به این ترتیب پرونده چهار روزه نمایشگاه فناوری نانو بسته شد.

گرچه وجود غرفه بنیاد ملی علم ایران در این نمایشگاه، راه را برای ارتباط مستقیم، اطلاع رسانی، تعامل و پرسش و پاسخ به صورت حضوری هموار کرد اما بنیاد ملی علم ایران در تلاش است تا با تبیین حمایت‌ها و فعالیت‌های این نهاد برای محققین و پژوهشگران، همواره جامعه علمی کشور را در راه پیشرفت تنها نگذارد.