برگزاری دوره آموزشی کنترل کیفیت QC (سطح 2)

برگزاری دوره آموزشی کنترل کیفیت QC (سطح ۲)

گروه ارزیابی و نظارت ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو دوره آموزشی کنترل کیفیت QC (سطح ۲) را برگزار می‌کند. این دوره که ویژه شرکت‌های تولیدکننده محصولات حوزه نانو است، به صورت آنلاین و غیر حضوری همراه با آزمون آنلاین پایان دوره برگزار خواهد شد.

امروزه اهمیت استانداردها و معیارهای کنترل کیفیت در تولید محصولات بر کسی پوشیده نیست و میزان انطباق‌پذیری با معیارهای تعیین شده در استانداردها، میزان حد پذیرش و یا عدم پذیرش محصول را به دنبال دارد . بدیهی است در کنترل کیفیت مواد و قطعات، انطباق محصولات تولیدی با استانداردهای رایج مورد بررسی قرار می­گیرد. با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش و پیاده‌سازی الزامات و مفاهیم استانداردسازی، کنترل و تضمین کیفیت در راستای توسعه محصولات فناوری نانو، گروه ارزیابی و نظارت محصولات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دوره آموزشی کنترل کیفیت سطح ۲، ویژه شرکت‌های تولید‌کننده محصولات فناوری نانو، را برگزار می‌نماید. این دوره آموزشی به صورت آنلاین به مدت ۱۶ ساعت ویژه مدیران، کارشناسان و پژوهشگران فعال در واحد­های کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، ساخت و تولید و تحقیق و توسعه در شرکت‌های تولیدی محصولات فناوری نانو طراحی شده است.

فراگیران با گذراندن این دوره آموزشی کاربردی، نحوه پاسخ‌گویی به مسائل و چالش‌­های استانداردسازی و کنترل کیفیت محصولات را می‌آموزند.

مخاطبان: شرکت‌های تولیدی دارای تأییدیه نانومقیاس، مدیران و کارشناسان در حوزه‌های مرتبط با تولید، آزمون، کنترل کیفیت، توسعه فناوری و استانداردسازی محصولات و ارائه خدمات در حوزه فناوری نانو.

مدت برگزاری دوره: ۱۶ ساعت              ظرفیت تعداد شرکت کنندگان:  ۴۰ نفر

تاریخ برگزاری دوره: سه شنبه و چهارشنبه  ۱ و ۲  اسفند ۱۴۰۲   ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰

زمان آغاز ثبت نام: دوشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۸:۳۰

اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

هزینه حضور در این دوره آموزشی دو میلیون چهارصد هزارتومان بوده و با اعمال  ۸۵ %  تخفیف با حمایت ستاد نانو، ۳۵۰ هزار تومان است.

کد تخفیف: QCNANO2

  • خواهشمند است ثبت نام صرفا با مشخصات فرد شرکت کننده در دوره انجام گیرد زیرا گواهینامه‌ها فقط به نام اسامی ثبت شده در هنگام ثبت نام صادر خواهد شد.

مدرسان دوره:

دکتر مجتبی بحیرایی

  • بیش از سی سال سابقه مدیریت و تدریس در حوزه استانداردسازی و کیفیت در دانشگاه و صنعت

دکتر مریم محمد روضه سرا

  • مدیر عامل شرکت سنجه گستران کیفیت کارکیا، بیش از ده سال سابقه تدریس مبانی استانداردسازی و نوآوری در دانشگاه و صنعت

سرفصل‌ها:

  • تدوین الزامات کیفیت در استانداردها و مشخصه‌ها

(اصول و فرایند تدوین استاندارد، مدیریت و مهندسی الزامات، آشنایی با انواع مختلف استانداردها و چگونگی الزامات آن‌ها، طبقه‌بندی استانداردها.)

  • پیاده‌سازی الزامات استانداردها و کیفیت از طریق طراحی و مهندسی آزمون در چرخه عمر فناوری و محصول

(چگونگی انجام آزمون، آزمون فناوری، آزمون فرایند، آزمون خوب و بد، اقتصاد آزمون، آزمون توسعه، آزمون تولید، آزمون نگهداری و تعمیرات، مدیریت برنامه‌ی آزمون، ناپایداری و قابلیت اطمینان، مقررات و استانداردهای آزمون، طرح مثال‌های کاربردی.)

  • ارزیابی انطباق با استانداردهای کیفیت

(مبانی و اصول ارزیابی انطباق (آزمون، ارزیابی، ممیزی، بازرسی و صدور گواهی نامه)، چارچوب نظام ارزیابی انطباق، آزمون و گواهی کردن محصول و تأیید صلاحیت، فرایندهای کنترل و تضمین کیفیت در شرکت‌ها از طریق استانداردها، نمونه برداری کمی و کیفی، معرفی و تشریح استانداردهای رایج در نمونه‌برداری، طرح‌های نمونه‌برداری.)

  • پرسش و پاسخ

(طرح چالش‌های استانداردسازی و کیفیت در حوزه فناوری نانو از سوی شرکت‌ها و پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات مطرح شده.)

علاقمندان جهت ثبت نام به آدرس زیر مراجعه نمایند:

https://eseminar.tv/wb133833

کسب اطلاعات بیشتر: ۶۶۱۲۰۳۷۸  و   ۶۶۵۹۶۴۹۵ -۰۲۱  (خانم امینی و آقای رحیمیان)