نانوابزاری برای بهبود سرعت انتقال داده‌های مخابراتی

یکی از شرکت‌های مخابراتی ژاپن، اقدام به خرید و استفاده از نانوابزار شرکت کوریانت (Coriant) کرده است. این دستگاه که Coriant® ۷۱۰۰ Nano™ نام دارد یک ابزار کوچک برای سیستم انتقال نوری است.

کوریانت (Coriant) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه شبکه نرم‌افزار مخابراتی است. این شرکت اخیراً اعلام کرده که سافت بانک (SoftBank)، یکی از شرکت‌های مخابراتی ژاپن، از سیستم انتقال نوری Coriant® ۷۱۰۰ Nano™ کوریانت برای افزایش سرعت شبکه نوری خود استفاده کرده است. این سیستم بسیار متراکم و کوچک، از سوئیچ‌های نوری متعددی تشکیل شده‌است. با این ابزار می‌توان هزینه سرمایه‌گذاری را در بخش انتقال داده‌های مخابراتی کاهش داد و در عین حال، کارایی سیستم را نیز بهبود بخشید.
کیچی ماکیزونو از مدیران شرکت سافت‌بانک می‌گوید: «این شبکه انتقال نوری کوچک کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و می‌تواند تغییرات پهنای باند و خدمات تلفن همراه مورد نیاز ما را تأمین کند. این ابزار نه تنها می‌تواند فضای کمتری اشغال کند، بلکه مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد.»
توموهیرا فورویا، مدیرعامل شرکت کوریانت، می‌گوید: « با این ابزار کوچک، امکان جابه‌جایی ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات وجود دارد. ۷۱۰۰ Nano™ دستگاه مناسبی برای رفع نیازهای سافت‌بانک است.»
کوریانت در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا، از سری ۸۶۰۰ این دستگاه رونمایی خواهد کرد.