عرضه توانمندی ده شرکت ایرانی به بخش خصوصی کره‌جنوبی

۱۰ شرکت ایرانی به دعوت مؤسسه‌ی علم و فناوری کره (KIST) به این کشور سفر کرده و نشست دو روزه‌ای با شرکت‌های کره‌ای انجام دادند. هدف از این نشست، بررسی و شناخت فرصت‌های همکاری مشترک میان دو کشور است.

در راستای ایجاد فرصت‌های همکاری مشترک میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کره‌جنوبی، ده شرکت ایرانی نشست مشترکی با شرکت‌های خصوصی کره‌جنوبی برگزار کردند. هدف از این نشست بررسی و شناخت فرصت‌هایی برای انجام تحقیق و توسعه‌ی مشترک، تولید مشترک محصول، سرمایه‌گذاری مشترک در ایران یا کره‌جنوبی و فعالیت مشترک در بازارهای جهانی است.

این نشست با همکاری ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو و به دعوت مؤسسه‌ی علم و فناوری کره (KIST) با حضور ده شرکت ایرانی برگزار شد. از صنایع مختلف کره، شرکت‌هایی برای مذاکره با طرف‌های ایرانی حضور داشتند، به‌طوری که به‌ازای هر شرکت ایرانی، چند شرکت‌ کره‌ای در این نشست طرف مذاکره قرار گرفتند. تبادل فناوری، فروش و تولید مشترک از جمله مباحث کلیدی در این نشست بود. بعد از این نشست بازدیدهای صنعتی از شرکت‌های کره‌ای انجام شد.

 فاز اول این برنامه ۱۰ اردیبهشت ۹۷ در ایران برگزار شد که در آن ۹ شرکت کره‌ای توانمندی‌های خود را به شرکت‌های ایرانی معرفی کردند. شرکت‌های نانویی پیام‌آوران نانوفردانگر، فناوران نانومقیاس، پارسا پلیمر شریف، اکسیر نانوسینا و بساپلیمر از جمله شرکت‌های ایرانی حاضر در نشست اردیبهشت ماه بودند. طرفین امیدوارند تا نمایشگاه فناوری‌ نانو سال جاری که مهرماه برگزار خواهد شد، این مذاکرات به نتیجه رسیده و قراردادهای همکاری میان شرکت‌های ایرانی و کره‌ای منعقد شود.

لازم به ذکر است، گروهی متشکل از ۵۵ شرکت‌های کره‌ای زیر چتر حمایت KIST تحت عنوان KClub فعالیت دارند. KIST قصد دارد تا به شرکت‌های عضو KClub برای حضور در عرصه‌های بین المللی کمک کند.  از سوی دیگر شرکت‌های ایرانی نیز تحت حمایت ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو و معاونت علمی و فناوری قرار دارند که این گروه  نیز تحت عنوان IClub فعالیت می‌‌کنند. این نشست فرصت مناسبی برای ایجاد همکاری میان گروه KClub کره و IClub ایران است.

 

 filereader.php?p1=main_b6d767d2f8ed5d21a