کارواش بدون آب، با شوینده نانویی امکان‌پذیر است

شرکت کیمیاشیمی سهند محلول شوینده‌ نانویی تولید کرده که برای تمیزکردن بدنه، موتور و لاستیک خودرو می‌توان از آن استفاده کرد. با این محلول شوینده، نیاز به استفاده از آب نیست و می‌توان خودرو را بدون آب تمیز کرد.

شرکت کیمیاشیمی سهند محلول شوینده بدنه خودرو بدون نیاز به آب، تولید می‌کند. این محلول شوینده که غیرالکلی است، با استفاده از مواد نانویی تولید شده و به‌صورت اسپری روی بدنه، رینگ، لاستیک یا موتور ریخته می‌شود و تنها با استفاده از یک دستمال می‌توان بدنه خودرو را تمیز کرد بدون این که نیاز به استفاده از آب باشد.

بهتاش هدایتی، مدیر بازرگانی شرکت کیمیاشیمی سهند درباره این محصول می‌گوید: « این شوینده براساس فرمولاسیون حاوی ترکیبات گیاهی تولید شده و خواص آنتی‌باکتریال قوی دارد. از سوی دیگر این محلول شوینده موجب جلای سطح شده و درخشندگی را بهبود می‌دهد. بنابراین بی‌نیاز از آب و تنها با استفاده از این محلول شوینده می‌توان خودرو را شست.»

از آنجایی که این محلول شوینده نانویی فاقد مواد شیمیایی خورنده است، در دراز مدت آسیبی به سطح رنگ و لاستیک نمی‌رساند. علاوه بر فقدان سمیت و تأثیرات منفی زیست‌محیطی، این محصول از ویژگی‌های جالب توجهی نظیر ایجاد خواص آنتی‌استاتیک برخوردار است بنابراین بعد از تمیزکردن سطح خودرو با این محلول، میزان تجمع گردوغبار به سطح خودرو به حداقل می‌رسد.

با توجه به بحران آب و نیاز به کاهش مصرف آب به ویژه در شستشوی خودرو، این محلول شوینده نانویی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در مصرف آب داشته باشد.

لازم به ذکر است که این محصول گواهی نانومقیاس‌ ستاد توسعه فناوری نانو را دریافت کرده و ثبت اختراع آن نیز انجام شده است.