عرضه نسل جدید لاستیک‌های نانویی با ویژگی‌های بهبود یافته

شرکت ویتوریا (Vittoria) نسل دوم گرافن را در لاستیک‌های تولیدی خود مورد استفاده قرار داده که این کار موجب بهبود دوام و عملکرد لاستیک‌ها شده‌است.

زمانی که شرکت ویتوریا (Vittoria) کار روی گرافن را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد، امکان کاهش استرس در لاستیک‌ها برای بهبود خواص آن امکان‌پذیر بود. با این حال، این کار موجب سفت شدن لاستیک می‌شد.

این شرکت نسل دوم از گرافن را مورد استفاده قرار داده است تا بتواند کیفیت لاستیک را بهبود بیشتری دهد. در کنار افزایش دوام و مقاومت در برابر برش، ویتوریا از گونه‌های گرافنی فعال برای اصلاح پیچش لاستیک و بهبود برخی خواص دیگر نظیر عملکرد بالا در دماهای مختلف استفاده کرده است.

شرکت ویتوریا با استفاده از نسل دوم گرافن موفق به بهبود ویژگی‌های مهمی در لاستیک شده‌است؛ برای مثال، مصرف‌کنندگان می‌توانند لاستیک‌هایی با مقاومت چرخشی ۴۰ درصد کمتر نسبت به نسل اول‌ لاستیک‌های این شرکت، خریداری کنند. همچنین میزان گیرکردن لاستیک ۳۰ درصد و مقاومت در برابر برش ۴۰ درصد بهبود یافته است. میزان حفظ هوا در لاستیک‌های تیوب‌لس نیز ۳۰ درصد بهتر شده‌است.

یکی از بهترین جنبه‌های نسل دوم لاستیک‌های این شرکت آن است که میزان کیلومتر مورد استفاده از لاستیک افزایش یافته است. براساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت ویتوریا، لاستیک‌های نسل دوم نسبت به نسل اول، دو برابر بیشتر عمر می‌کنند، این در حالی است که از نظر قیمت تفاوت چندانی میان دو لاستیک وجود ندارد.

ویتوریا از نسل دوم گرافن در لاستیک‌های آفرودی نیز استفاده کرده است. نگهداری میزان هوا، مقاومت در برابر برش و میزان گیرافتادن لاستیک در نمونه‌های آفرودی بهبود یافته و مقاومت چرخشی تغییر نکرده است.

استفاده از نسل دوم گرافن در لاستیک‌ها موجب شده تا شیمی لاستیک وارد دوران جدیدی شود. گرافن موجب سبک‌تر شدن و استحکام بیشتر ماتریکس در لاستیک می‌شود به طوری که استحکام جانبی ۵۰ درصد بهبود یافته در حالی که ۱۵ درصد سبک‌تر شده‌است. این در حالی است که میزان گرمای تولید شده نیز بین ۹ تا ۱۶ درصد کاهش می‌یابد.