انتخاب به‌عنوان شرکت نوآور برای توسعه سامانه رهایش نانو

شرکت انجین‌آیسی به دلیل توسعه فناوری رهایش دارو با استفاده از فناوری‌نانو، به‌عنوان شرکت نوآور در بخش مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی انتخاب شد.

انجین‌آیسی (EnGeneIC) یکی از شرکت‌های زیست‌فناوری است که پلتفورم فناوری EDV را برای درمان سرطان با استفاده از ایمنی‌درمانی در دست توسعه دارد.

این شرکت اعلام کرد که از سوی انتشارات InsightsCare به‌عنوان یکی از شرکت‌های نوآور در بخش مراقبت‌های بهداشتی انتخاب شده‌است.

در شماره ماه دسامبر این نشریه، همگرایی میان فناوری‌نانو و پزشکی توصیف شده‌است و شرکت‌هایی معرفی شده‌اند که با استفاده از فناوری‌نانو به دنبال هدایت نوآوری در بخش مراقبت‌های بهداشتی هستند.

انجین‌آیسی براساس توسعه فناوری نانوسل EDVTM که توسعه داده، از طرف این انتشارات به‌عنوان شرکت نوآور انتخاب شده‌است.

در این فناوری، دارو بارگیری شده و به‌صورت مستقیم در سلول سرطانی رهاسازی می‌شود و در عین حال سیستم ایمنی بدن را بر علیه تومور تحریک می‌کند. به مزیت‌های این فناوری می‌توان قیمت پایین را نیز اضافه کرد به طوری که از آن می‌توان برای تولید داروهای ارزان قیمت استفاده نمود و در سراسر جهان مقرون به صرفه است. همچنین این ماده هیچ یک از سمیت‌های موجود در ذرات سنتز شده را ندارد.

این شرکت که ماه‌های اخیر شناخته شده، به‌عنوان نوآورترین شرکت دارویی در بخش رهایش دارو در سال ۲۰۱۹ توسط Fierce Biotech انتخاب شده‌است. این شرکت جایزه شرکت نوآور استرالیا و نیوزلند را نیز در سال ۲۰۱۹ دریافت کرده است.

اینجین‌آیسی یک شرکت زیست‌فناور بوده که دارویی در مرحله تست بالینی دارد. این دارو با استفاده از فناوری نانوسل که روشی قدرتمند مبتنی بر نانوذرات، siRNA یا miRNA است، ساخته می‌شود. این فناوری قابلیت رهایش دارو به‌صورت هدفمند به درون سلول‌های تومور سرطانی را دارد در حالی که کمترین اثرات سمی را از خود به نمایش می‌گذارد. این سامانه علاوه بر رهایش هوشمند دارو می‌تواند سیستم ایمنی بدن را برعلیه تومور سرطانی تحریک کند.

این دارو تاکنون در کارآزمایی‌های بالینی برای درمان سرطان‌ لوزالمعده مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای فار جدید آزمون بالینی در آمریکا و استرالیا است.