هواوی روی فناوری فیلم‌های حرارتی گرافنی سرمایه‌گذاری می‌کند

شرکت هواوی با خرید بخشی از سهام شرکت فوکسی ‌تکنولوژی قصد دارد روی تولید فیلم‌های حرارتی گرافنی سرمایه‌گذاری کند.

شرکت هابل (Hubble) از جمله شرکت‌های تابعه هواوی در شرکت فوکسی تکنولوژی، سازنده فیلم‌های گرافنی، سرمایه‌گذاری کرده است. این اولین سرمایه‌گذاری هابل نبوده و پیش از این نیز این شرکت، سرمایه‌گذاری‌هایی را در بخش‌های مختلف انجام داده است.

فوکسی تکنولوژی در حوزه تولید فیلم‌های حرارتی گرافنی تخصص دارد و یک شرکت پیشرو در بخش گرافن در چین محسوب می‌شود.

این سرمایه‌گذاری پس از آن صورت گرفت که هابل سهام‌های مختلف دیگری را در زمینه‌های نیمه‌هادی، تراشه‌ها و هوش مصنوعی خریداری کرد. در حال حاضر، هابل دومین سهام‌دار بزرگ شرکت فوکسی بوده به طوری که ده درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار دارد. هنوز اطلاعات مربوط به این خرید منتشر نشده‌است.

فوکسی به دلیل تولید و توسعه فیلم‌های حرارتی گرافنی و فیلم‌های حاوی فوم حرارتی شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که این فیلم‌های حرارتی به تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند معرفی شده‌است. علاوه‌بر این، این شرکت در حال حاضر در زنجیره تامین هواوی قرار دارد و رهیافت‌های انتقال حرارت برای تلفن‌های هوشمند نظیر فناوری سیستم خنک‌کننده سیال گرافنی را ارائه می‌دهد.

به تازگی هابل سرمایه‌گذاری‌های راهبردی متعددی را انجام داده تا به ارتقاء زنجیره تامین شرکت هواوی کمک کند. غول فناوری چینی با اعمال تحریم‌های آمریکا که سعی در محدود کردن شرکت هواوی دارد، روبرو بوده و تلاش می‌کند تا با استفاده از شرکت‌های محلی در چین با اثرات تحریم‌های آمریکا مقابله کند. از آنجایی که عرضه گوشی Huawei Mate 40 در حال نزدیک شدن است، احتمال شاهد فناوری خنک‌کننده حاوی فیلم حرارتی گرافنی در این گوشی‌ها باشیم.