افزایش دو برابری تولید کفپوش‌های نانویی در نیمه اول سال جاری

یکی از مدیران شرکت دانش‌بنیان بسپار سازان ایرانیان (بسا پلیمر) از افزایش دو برابر تولید کف‌پوش‌های نانویی این شرکت در نیمه اول سال جاری خبر داد.

محمد رونق باغبانی از مدیران بساپلیمر می‌گوید: «در نیمه اول سال جاری، به اندازه کل سال ۱۳۹۸ تولید کفپوش نانویی داشتیم و استقبال از این محصول قابل توجه بوده است.»

وی می‌افزاید: «از ابتدای سال کف‌پوش‌های نانویی در مراکز مختلفی در کشور نظیر بیمارستان آتیه همدان و شرکت داروسازی جابربن‌حیان استفاده شده است.»

دکتر رونق باغبانی درباره بهبود وضعیت کسب وکار این شرکت از ابتدای سال ۹۹ تاکنون می‌گوید: «در نیمه اول سال توانستیم سبد محصولات بازار را توسعه دهیم که این امر موجب افزایش محصولات ما شده است. هرچند در حال حاضر برای تامین مواد اولیه با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که عدم عرضه کافی مواد اولیه به بازار توسط تولیدکنندگان یکی از چالش‌های فعلی کسب‌وکار ما است که امیدوارم با پیگیری مسئولان این مشکل رفع شود.»

شرکت بساپلیمر کف‌پوش‌های نانویی با قابلیت خودترمیم‌شوندگی تولید می‌کند. این پوشش‌ها از جنس  پلی‌یورتان پایه آب بوده که در مجاورت گرما می‌تواند ترک‌ها و آسیب‌های وارد شده به خود را ترمیم کند. معمولا در پوشش‌های پلیمری از حلال‌های آلی استفاده می‌شود که برای محیط‌زیست و سلامت جامعه خطرآفرین است. اما در محصولات این شرکت، فناوری استفاده شده که عاری از حلال آلی بوده و پایه آب است. بنابراین برای محیط‌زیست و انسان خطر نداشته و می‌تواند استانداردهای سخت‌گیرانه برخی کشورها را دریافت کند.

این کف‌پوش‌ها را می‌توان در ضخامت‌های کمتر از نمونه‌های موجود در بازار تولید کرد و همچنین می‌توان آن را روی زیرلایه‌های مختلف نظیر پلاستیک قرار داد. از دیگر مزیت‌های این فناوری قابلیت خودترمیم‌شوندگی آن است به‌طوری‌که در اثر گرما ساختار آن ترمیم می‌شود. بنابراین این محصول اگر در مقابل نور خورشید قرار داده شود، آسیب‌های خود را ترمیم می‌کند.

کف‌پوش‌های نانویی تولیدی شرکت بساپلیمر تاکنون به مراکز و شرکت‌های بسیاری عرضه شده است. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صنایع تولید دارو از قبیل شرکت تولیدارو و داروسازی دکتر عبیدی، بیمارستان‌هایی نظیر بیمارستان شهدای کرمانشاه، بیمارستان آتیه همدان، بیمارستان فیروزآبادی، بیمارستان اکبرآبادی، بیمارستان شهیدبهشتی شیراز، بیمارستان دکتر غرضی ملایر و بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و مراکز صنعتی مهمی از جمله شرکت بهره‌برداری نفت و گاز، گروه صنعتی کرمان موتور و شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی مینو اشاره کرد.