حمایت مالی از استارت‌آپی که نانوجوهر ضدویروس و باکتری می‌سازد

استارت‌آپ گرافن کامپوزیتس که به تازگی نانوجوهر ضدویروس و باکتری توسعه داده، جایزه ۷۵ هزار دلاری از یکی از شتابدهنده‌های رودآیلند دریافت کرده است.

شرکت گرافن کامپوزیتس (Graphene Composites) موفق به دریافت جایزه ۷۵ هزار دلاری چالش ۲۰۲۰ MassChallenge شتاب‌دهنده رودآیلند شد.

سندی چن مدیرعامل و بنیانگذار این استارت‌آپ می‌گوید: «داشتن فرصتی برای عضویت در چنین برنامه شتاب‌دهنده جهانی معتبری برای ما به‌عنوان یک شرکت نوپا یک تجربه باورنکردنی است. دسترسی به رهبران تجاری‌ نوآور و ماهر، منابع و شرکاء مختلف و همچنین مجاورت با گروه‌های مختلف در چهار ماه گذشته فرصت قابل توجهی را برای رشد ما فراهم کرده است. ما قدردان MassChallenge هستیم.»

در دوره‌ای که این شتاب‌دهنده راه‌اندازی کرده است، استارت‌آپ‌هایی از سراسر جهان از مشاوره‌های تخصصی بهره‌مند شده و برنامه‌های آموزشی متناسب با فعالیت‌های خود دریافت می‌کند. همچنین این استارت‌آپ‌ها از مشارکت‌های شرکتی و منابع صنعتی برخوردار می‌شوند.

در ماه ژوئن MassChallenge Rhode Island از ۳۰ استارت‌آپ از سه کشور و چهار ایالت برای حضور در این شتاب‌دهنده دعوت کرد تا در اولین شتاب‌دهنده مجازی خود شرکت کنند و استارت‌آپ‌های برنده از طریق یک دوره رقابت زنده مشخص می‌شوند.

گرافن کامپوزیتس می‌گوید که ما شرکتی نوآور در حوزه مهندسی نانومواد در رودآیلند هستیم که به‌دنبال ارائه محصولاتی برای تغییر زندگی هستیم. در این شرکت ما از گرافن و دیگر نانومواد برای تولید محصولات با قابلیت تغییر زندگی استفاده نموده و کامپوزیت‌هایی قوی و سبک تولید می‌کنیم که بیشترین مقاومت را در برابر ویروس و باکتری داشته باشد.

این شرکت مدعی است که به‌عنوان یکی پیشروان حوزه گرافن بوده که قادر به ترکیب علم است و می‌تواند محصولات جدیدی را توسعه و تجاری‌سازی کند. به اعتقاد این شرکت، گرافن کامپوزیتس این امکان را دارد که فناوری خود را با طیف وسیعی از محصولات ترکیب کند.

این شرکت به‌تازگی فرمولاسیون جوهر نانوذرات نقره/گرافن را توسعه داده که می‌توان از آن برای از بین بردن بیشتر ویروس‌ها و باکتری‌ها استفاده کرد. این جوهر را می‌توان روی پارچه‌ها از جمله ماسک قرار داد.