کمک به گسترش بازار باتری‌ها با کمک جعبه‌های باتری نانویی

یک شرکت‌ استرالیایی که با کمک فناوری‌ نانو برای باتری‌ها پوسته خارجی (جعبه باتری) تولید می‌کند به تازگی از قرارداد همکاری مشترک با شرکت‌های بزرگی نظیر بریل، گرافوئید و فوکوس گرافیت خبر داد.

شرکت استرالیایی وولتا (Vaulta) فعال در حوزه پوشش باتری، از امضای تفاهم‌نامه همکاری با Braille ، Grafoid و Focus Graphite خبر داد.

وولتا این تفاهم‌نامه همکاری را امضا کرد تا فناوری پوشش سلول مبتنی بر گرافن خود را با سه شرکت کانادایی متمرکز بر راه حل‌های انرژی و باتری به اشتراک بگذارد. وولتا با شرکت‌های Braille Energy Systems Inc (BESI)، Focus Graphite Inc  و Grafoid Inc برای انجام تجزیه و تحلیل بازار به‌منظور شناسایی بخش‌های جدید مورد علاقه و پروژه‌های مشترک همکاری خواهد کرد.

Braille Energy Systems که در حال کار روی راه‌حل‌های وسایل نقلیه الکتریکی و دریایی است، در حال حاضر باتری‌های لیتیوم تولید می‌کند که در بهترین خودروهای جهان استفاده می‌شود. انرژی بریل، رهبر جهانی فناوری باتری در خودروها است.

دومینیک اسپونر بنیانگذار وولتا تلاش کرده است تا در فناوری پوشش باتری تغییراتی ایجاد کند که تعداد قطعات مورد نیاز برای قرار دادن باتری‌های مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی را از حدود ۲۰ قطعه به چند مورد کاهش دهد.

اسپونر گفت: «من خوشحالم که از جعبه‌های جدید باتری ما برای کمک به پیشران خودروهای با سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر استفاده می‌شود. بریل در فضای باتری یک رهبر جهانی است، به ویژه هنگامی که صحبت از وسایل نقلیه موتوری با عملکرد بالا می‌شود. سبک بودن پوسته‌های ابتکاری باتری که ما می‌سازیم، همراه با قدرت و کیفیت رسانایی حرارتی و الکتریکی، سرمایه‌ای واقعی در این باتری‌ها خواهد بود. مهم‌تر اینکه، پوسته‌های ما نیز به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت استفاده مجدد و کاهش ضایعات را دارند و این ویژگی هم با محصولات برتر و معتبر بریل، فوکوس و گرافوئید به خوبی کار خواهد کرد. از این فناوری در آینده در وسایل نقلیه الکتریکی و هواپیماها استفاده خواهد شد.»

در حال حاضر باتری لیتیومی بریل در IndyCar و Indy Lights ، SuperGT و V8 Supercars به همراه تعداد زیادی از نمونه‌های اولیه و اتومبیل‌های GT کارخانه‌ای در سری اتومبیل‌های ورزشی IMSA WeatherTech استفاده می‌شود. این شرکت همچنین تامین کننده تیم‌های برتر در NASCAR ، Open Wheel ، Drag Racing ، Rally ، Club Car Sports of America ، انجمن ملی اتومبیلرانی آمریکا، دریفت، موتور سیکلت و تمام سطوح رقابت در دو و چهار چرخ است.

وولتا یک شرکت توسعه‌دهنده فناوری پوشش باتری است که در بریزبن استرالیا مستقر است. این شرکت یک جعبه باتری سبک و کوچک با قطعات کمتر نسبت به جعبه ‌باتری‌های رایج، تولید کرده است. این فناوری بازده و فرصت‌های مقیاس‌پذیر را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است. وولتا از گرافن به‌عنوان یک قسمت مهم در طراحی خود استفاده می‌کند. طراحی ابتکاری بدون جوش وولتا به این معنا است که ماژول‌ها می‌توانند به راحتی مونتاژ و از هم جدا شوند، سلول‌ها دوباره مورد استفاده و بازیافت قرار بگیرند و سلول‌های جدیدی که با پیشرفت فناوری باتری به آن‌ها اضافه می‌شود، به ‌سادگی قابل افزودن به این جعبه است. وولتا بازارهای مختلفی از ذخیره‌سازی ثابت و وسایل نقلیه الکتریکی گرفته تا دفاعی، هوافضا را هدف قرار داده است و به ‌دنبال وارد شدن به بازار سایر کشورها است.