شکم‌بند بارداری با پارچه محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس

شرکت تن سان طب هکمتانه شکم‌بند بارداری با پارچه محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس حاوی نانوذرات تولید و به بازار عرضه کرده است که برای محافظت جنین در برابر تابش امواج الکترومغناطیس به کار می‌رود.

تابش امواج در سطوح منتشرشده توسط گوشی همراه و وای فای (Wi-Fi) دارای اثرات زیستی مضری است. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که این امواج از طریق رشد سلول‌ها، تکثیر DNA و عملکرد سلول‌های مغز اثرات منفی خواهند گذاشت. به‌همین دلیل، متخصصان سلامت بر این باورند که در دوران کودکی و حاملگی که رشد سلول‌ها سریع و پیچیده است، انسان بیشتر در معرض خطر این امواج قرار دارد. طبق برخی بررسی‌های انجام شده، مادر هر چه بیشتر از گوشی همراه استفاده کند، کودک بعد از زایمان از مشکلات رفتاری بیشتری رنج خواهد برد. ساز و کار این امر هنوز مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد که امواج تلفن همراه می‌تواند بر ترشح منظم هورمون‌ها اثر گذاشته و در ادامه بر رشد متابولیسم بدن و مغز تأثیر بگذارد.

از این رو شرکت‌ تن سان طب هکمتانه محصول شکم‌بند بارداری حاوی نانوذرات را تولید کرده است که دارای خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیسی می‌باشد. با توجه به آسیب‌پذیر بودن مادران باردار و جنین آن‌ها و در راستای حفظ سلامت آن‌ها با بهره‌گیری از منسوجات پیشرفته مبتنی بر فناوری نانو، تن سان طب هکمتانه این شکم‌بند را تولید کرده است. این شکم‌بندهای محافظ علاوه بر حفاظت و جذب امواج و حفظ سلامت جنین، در جلوگیری از افتادگی شکم و همچنین کاهش کمردردهای شایع دوران بارداری کاربرد دارد.

یکی از مزیت‌های این شکم‌بند ضدامواج ایرانی در مقایسه با محصولات مشابه خارجی در این است که محصول ایرانی فاقد ذرات نقره است و مستقیم با بدن تماس ندارد؛ همچنین شکم‌بندهای ایرانی امواج الکترومغناطیس را دفع و منعکس می‌کنند؛ درحالی‌که مکانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی جذب امواج الکترومغناطیس است که این موضوع موجب ایجاد گرما در شکم‌بند می‌شود. پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس تاکنون علاوه بر اخذ تأییدیه از وزارت بهداشت و درمان، موفق به کسب دو مدال طلا از جشنواره بین‌المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد و کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده‌ است.

طبق مطالعات انجام شده بین ۵۰ تا ۷۰ درصد زنان در طی دوران بارداری به کمردرد مبتلا می‌شوند. با استفاده از شکم‌بند مخصوص این دوران می‌توان تا حد زیادی از این درد را کاهش داد.