مجله نانویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نمایه اسکوپوس پذیرفته شد

مجله (Nanomedicine Journal )NMJ در نمایه معتبر و بین‌المللی اسکوپوس پذیرفته شد. این مجله توسط مرکز تحقیقات نانوفناوری داروئی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و به سردبیری دکتر محمد رمضانی منتشر می‌شود.

NMJ، علاوه بر نمایه اسکوپوس، دارای نمایه معتبر و بین‌المللی ESCI از پایگاه داده WOS و رتبه علمی- پژوهشی از کمیسیون نشریات وزرات بهداشت نیز است. این مجله به‌صورت فصلنامه بوده و تاکنون هشت جلد مشتمل بر ۳۲ شماره، حاوی ۲۳۸ مقاله اصیل و ۳۵ مقاله مروری در حوزه موضوعی فناوری نانو در علوم پزشکی، زیست‌شناسی، زیست‌فناوری و داروسازی و دیگر حوزه‌های مرتبط با اهداف مجله، از محققان از دانشگاه‌های مختلف ایران و خارج از کشور، در آن چاپ شده است. همچنین اعضای هیئت علمی از دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی از کشورهایی همچون آمریکا، چین، کانادا، دانمارک، هند و… به‌عنوان هیئت تحریریه با این مجله همکاری می‌نمایند.

علاقمندان به ارسال مقاله برای چاپ در این مجله می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک  https://nmj.mums.ac.ir مراجعه نمایند.

شایان ذکر است، براساس آیین‌نامه حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب ستاد نانو، در صورت چاپ مقاله در مجلات گروه «ه» و تایید آن توسط کمیته علمی ستاد نانو، حمایت تشویقی به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است که پیش از این شش مجله نانویی ذیل نیز در نمایه اسکوپوس پذیرفته شده بودند:

۱- Journal of Nanostructures (ناشر: دانشگاه کاشان)

۲- Journal of Nanostructure in Chemistry (ناشر: دانشگاه آزاد واحد شهر قدس)

۳- Journal of Water and Environmental Nanotechnology  (ناشر: انجمن مواد جهش‌زای زیست‌محیطی)

۴- Nanomedicine Research Journal (انجمن نانوپزشکی ایران)

۵- Journal of Ultrafine Grained and Nanostructured Materials (دانشکده فنی دانشگاه تهران)

۶- International Nanoscience and Nanotechnology (انجمن نانوفناوری ایران)