عایق رطوبتی آنتی‌باکتریال، جایگزین قیرگونی و ایزوگام

شرکت ساختمانی ژیکاوا پودر عایق رطوبت آنتی‌باکتریال (ژیکابام) تولید و به بازار عرضه می‌کند که جایگزین قیر و ایزوگام در صنعت ساختمان است.

عایق رطوبتی ژیکابام ، پدیده‌ای جدید در صنعت مواد شیمیایی ساختمانی است که جز مواد آب‌بندی ساختمان محسوب می‌شود که کارایی زیادی درعایق‌بندی پروژه‌های ساختمانی دارد. ژیکابام با استفاده از رزین‌های پودری تولید می‌شود و در اصل عایقی رطوبتی جایگزین قیرگونی و بوده که کارکردن با آن بسیار ساده بوده و خطرات ناشی از آتش‌سوزی و سوختگی را به حداقل می‌رساند. تنها کافی است که پودر عایق رطوبتی ژیکابام را با آب مخلوط کرده و با قلم‌مو یا تی پلاستیکی و یا هر وسیله دیگری بر روی سطح کشیده شود تا پس از چندساعت خشک شده و لایه‌ای نفوذناپذیر تشکیل دهد. این لایه بسیار محکم و مقاوم بوده و به خوبی به زیرکار چسبیده و تنها با ادوات مکانیکی می‌توان آن را جدا نمود.

عایق‌کاری پشت بام، سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه، آب‌بندی هر نوع استخر و منبع آب، بندکشی و آب‌بندی درز کاشی‌ها، چسب سازگار با سیمان و گچ برای افزایش چسبندگی ملات، تزیین قطعات سفالی و گلدان‌ها، رنگ‌آمیزی و آب‌بندی سقف‌های شیروانی، عایق‌کاری و ضدرنگ کردن کف و بدنه کولر و به‌طور کلی کلیه ورق‌های گالوانیزه و فلزی، چسب قوی و همه‌کاره برای چسباندن سنگ،کاشی،گچ، قطعات شکسته چینی و سرامیک، تعمیر شکستگی و سوراخ شدگی ورق‌های فلزی و ایرانیتی با کمک مش و الیاف فایبر گلاس، چسباندن کاشی و سنگ‌های پله لق شده، آب‌بندی و محافظت پاشنه درهای چوبی، آب‌بندی و نفوذناپذیر نمودن شکاف‌ها و ترک‌ها، چسباندن قطعات یونولیت به یکدیگر و روی دیوار از جمله کاربردهای این محصول آنتی‌باکتریال نانویی است.

با دوام و مقاوم بودن، کاربرد راحت و آسان، مقرون به صرفه و اقتصادی، مقاوم در برابر فشار آب بالا، اجازه عبور به بخار و امکان ایجاد تنفس سطح زیرین، مقاوم در برابر اشعه UV و شرایط آب و هوایی مختلف، مقاوم در برابر سایش، سرعت بالای انجام کار، قابل اجرا بر روی تمام سطوح، انعطاف زیاد با خاصیت پوشش درزها، چسبندگی زیاد به سطح زیرکار و حفظ این چسبندگی در مقابل ضربات دائم آب از جمله مزیت‌های این فناوری است.

شرکت ساختمانی ژیکاوا محصولات نانویی دیگری نیز در سبد تولیدات خود دارد. پودر بندکشی کاشی و سرامیک با خاصیت آنتی‌باکتریال (ژیکاپوند)، ملات رنگی‌نما با خاصیت آنتی‌باکتریال، پوشرنگ ساختمانی آنتی‌باکتریال و ملات تعمیراتی آنتی‌باکتریال از دیگر محصولات نانویی این شرکت هستند که دارای خواص آنتی‌باکتریال بوده که مزیت‌های زیادی برای فضای داخلی ساختمان به ارمغان می‌آورند.