عرضه دستگاه DLS برای کمک به بخش تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت

شرکت ویات تکنولوژی دستگاهی برای اندازه‌گیری نانوذرات ارائه کرده است که برای استفاده در بخش تحقیق و توسعه و همچنین کنترل کیفی مناسب است.

ویات تکنولوژی (Wyatt Technology) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه ابزار دقیق برای تعیین مشخصات ماکرومولکولی و نانوذرات، اعلام کرد که به پیشرفت‌هایی در حوزه فناوری پراکندگی نور پویا (DLS) دست یافته است.

این شرکت سازنده ابزار دقیق برای مشخصه‌های ماکرومولکولی و نانوذرات، قابلیت‌های تازه‌ای را در فناوری DLS با نسل بعدی DynaPro® NanoStar® II خود ارائه می‌کند.

ابزار DynaPro NanoStar II در عین سهولت انجام کار، اندازه‌گیری‌های دقیق اندازه، غلظت ذرات، جرم مولی و پایداری را نوید می‌دهد. برای کاربران مبتدی و معمولی، یک اپلیکیشن روی صفحه نمایش لمسی، اندازه‌گیری پروتئین‌ها، پلیمرها و نانوذرات را امکان پذیر می‌کند. کاربران پیشرفته از تجزیه و تحلیل‌های دقیق موجود در نرم‌افزار قدرتمند بهره‌مند خواهند شد.

NanoStar II با ترکیب عملیات بصری با مهندسی و نرم‌افزار پیچیده، نوید پاسخگویی به نیازهای زیست‌شناسان، شیمی‌دانان و دانشمندان حوزه داروسازی را برای آنالیزهای معمول یا ویژه را می‌دهد. NanoStar II از DLS و پراکندگی نور ساکن (SLS) برای تعیین خواص فیزیکی اساسی محلول‌ها و سوسپانسیون‌ها استفاده می‌کند. تجزیه و تحلیل در NanoStar که تنها به ۲ میکرولیتر در یک کووت کوارتز یا ۴ میکرولیتر در یک میکروکووت یکبار مصرف نیاز دارد، از نمونه‌های گرانبها بیشترین استفاده را می‌کند یعنی کاربر به میزان بسیار کمی از این نمونه‌ها نیاز داشته و هزینه آزمون را برای کاربر کاهش می‌دهد. این دستگاه ابزار موفقیت‌آمیزی برای بخش‌های R&D تا QC است. مشخصه‌یابی را در چند ثانیه انجام می‌دهد.

ژئوفری ویات، مدیرعامل ویات تکنولوژی گفت: من از استقبالی که NanoStar II شده بسیار خوشحالم. بخش مهم و جالب این است که کاربران تجربه‌ای مثبت از این دستگاه دارند. نرم افزار DYNAMICS® Touch™ ما که روی یک صفحه نمایش لمسی زیبا اجرا می‌شود،  بسیار جالب توجه است.»

پراکندگی نور پویا دستگاهی رومیزی با سرعت بالاست که امکان تعیین ابعاد نانوذرات و مقدار پتانسیل زتا را دارد. این دستگاه در صنایع مختلف از داروسازی و رنگ گرفته تا مواد غذایی قابل استفاده است. این دستگاه اطلاعات آماری قابل توجهی از وضعیت ابعاد نانوذرات در یک نمونه ارائه می‌دهد. پتانسیل زتا، نماد پایداری یک سوسپانسیون است که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال تعیین این پتانسیل برای نمونه‌های خود هستند.