تاسیس شرکتی برای تجاری‌سازی پوشش خوراکی محافظ

یک گروه کارآفرینان سریالی، اقدام به راه‌اندازی شرکت ناباکو (Nabaco) کردند تا از طریق این شرکت نوع پوشش خوراکی را تجاری‌سازی کنند.

دکتر گری بیل و دکتر روستی فیلیپس با متخصصان کلیدی در صنعت تولید همکاری کرده‌اند تا رشد شرکت ناباکو را تسریع کنند. ناباکو یک پوشش انقلابی ایمن و خوراکی به نام NatuWrap® را تولید می‌کند که عمر مفید محصولات را افزایش می‌دهد. بیل و فیلیپس هر دو کارآفرین، مخترع و محققان با تجربه در زمینه مواد و علوم زیستی هستند. هر دوی آن‌ها استارت‌آپ‌های موفقی را تاسیس کرده‌اند و پتنت‌ها و مقالات متعددی دارند.

ناباکو با پوشش خوراکی مورد تایید GRAS صنعت تولید مواد غذایی را متحول می‌کند. پوشش اختراع شده و پایدار NatuWrap رطوبت را در داخل نگه می‌دارد و در عین حال اکسیژن و میکروارگانیسم‌های ناخواسته را بیرون نگه می‌دارد. فناوری بی‌بو، بی‌رنگ و بدون طعم، عمر مفید میوه‌ها و سبزیجات را افزایش می‌دهد و ارزش افزوده‌ای برای تولیدکنندگان، بسته‌بندی‌ها، خرده فروشان و مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند. NatuWrap یک پوشش چندکاره است و به طور مقرون به صرفه تلفاتی که هر ساله میلیاردها دلار در زنجیره تامین محصول از دست می‌دهند را کاهش می‌دهد.

گری بیل، مدیرعامل، بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره ناباکو، دارای مدرک دکترا است. در رشته شیمی و به مدت ۲۱ سال در مشاغل مختلف در صنعت کار کرد. او دارای ۴۸ اختراع در آمریکا بوده و علایق تحقیقاتی او شامل نانوذرات خاک رس، نانوکامپوزیت‌ها و مواد گرافنی است.

ترکیبی از تجربیات دکتر بیل در صنعت و به عنوان استاد و دانشیار در دانشگاه ایالتی تگزاس، انگیزه او را برای شروع یک برنامه تجاری‌سازی در دانشگاه برانگیخت. دکتر فیلیپس دارای مدرک دکتری در شیمی از دانشگاه نیومکزیکو بوده و بیش از ۴۰ سال تجربه در صنعت دارد و دارای ۱۵ پتنت ثبت شده در آمریکا است. علایق تحقیقاتی او حول محور توسعه محصول دستگاه ایمپلنت است. فیلیپس با گری بیل در دانشگاه ایالتی تگزاس ملاقات کرد و تحت تأثیر توانایی‌گری برای پر کردن شکاف بین صنعت و دانشگاه قرار گرفت و ماحصل این آشنایی توسعه فناوری جدیدی در حوزه پوشش بود.