قاب محافظ تلفن همراه، با خواص ضد ویروس، تولید شد

شرکت فناوری‌های نوین سیرنگ آریا، قاب محافظ تلفن همراه با خواص ضد ویروس تولید کرده است که می‌تواند کاربر را در برابر انواع ویروس‌ها نظیر آنفولانزا و کرونا محافظت کند.

منوچهر منتظری، مدیرعامل شرکت فناوری‌های نوین سیرنگ آریا می‌گوید: «این قاب‌ها برای انواع مختلف تلفن‌های همراه طراحی و تولید شده است. در حال حاضر ۱۰۰۰ گارد محافظ تولید شده و برای انجام تست‌ها کیفی مورد استفاده قرار گرفته است. در آستانه تولید انبوه این قاب‌ها قرار داریم. قالب‌های مربوط به گوشی‌های مختلف را آماده کرده‌ایم، از آنجایی که تنوع گوشی‌های موجود در بازار بسیار زیاد است، لازم بود برای هر نوع گوشی قالب مناسب تهیه شود.»

مهندس منتظری می‌افزاید: «مجوزهای الزامی سازمان غذا و دارو را نیز دریافت کرده‌ایم و ثبت اختراع این فناوری نیز انجام شده است. این قاب‌ها با نوعی نانوذرات پوشش‌داده شده که خواص ضدویروسی دارد. بخشی از نانوذرات را خودمان تولید کردیم و بخشی را نیز از شرکت‌های داخلی خریداری کرده‌ایم. برای ترکیب نانوذرات با قاب، دو راهبرد مختلف را مورد استفاده قرار دادیم، در اولی، سطح قاب پوشش‌دهی شد و در دیگری، نانوذرات را در کل قاب به کار بردیم به طوری که اگر با چاقو یک لایه از روی قاب برداشته شود، باز هم خواص ضد ویروسی دارد.»

این دانش‌آموخته مقطعه کارشناسی ارشد رشته نانومواد دانشگاه سمنان می‌افزاید: «تست‌های ضدویروسی در دانشگاه تهران با موفقیت انجام شده است. تست‌های تحریک‌پذیری و ایجاد حساسیت نیز روی این قاب‌ها صورت گرفته و نتایج رضایت‌بخش بوده و تاییدیه سلامت برای این قاب‌ها دریافت شده است.»

مدیرعامل شرکت فناوری‌های نوین سیرنگ آریا می‌گوید: «این قاب‌ها هم روی ویروس‌های پوشش‌دار و هم ویروس‌های بدون پوشش موثر هستند. به دلیل استفاده از فناوری‌نانو، این قاب‌ها کاملا با بدن انسان سازگار بوده و اثر منفی روی سلامت فرد ندارد. در حال تامین سرمایه هستیم تا به سرعت قالب‌های مورد نیاز را تامین کنیم. این قاب‌ها با برند وانیانو عرضه خواهد شد.»