توسعه همکاری و انتقال فناوری نانو یکی از محورهای اصلی در گفت و گوهای بین‌المللی ایران است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه ستاد نانو یکی از ستادهای پیشرو است گفت: توسعه همکاری در صنعت نانو و انتقال فناوری نانو محور اصلی در همه گفت‌وگوهای بین‌المللی است.

به گزارش ستاد نانو، در سومین روز از برگزاری ، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی ضمن بازدید از نمایشگاه در جمع خبرنگاران افزود: ستاد نانو با تمام توان به‌عنوان یکی از ستادهای پیشرو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حرکت است.

وی بیان کرد: برنامه توسعه ارتباطات بین‌المللی، تجاری‌سازی و اقتصادی کردن دستاوردهای علمی و فناوری از مهمترین برنامه‌های ستاد نانو است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: امروز در جلسه رونمایی شاهد این بودیم که چندین محصول فناورانه نانویی با تکنولوژی بالا صنعتی شده و منجر به‌عنوان قرارداد شده است.

وی گفت: صنعت نانو در کشور به طور جدی در حال شکل‌گیری به‌عنوان یک صنعت و یک صنعت قدرتمندکننده توان کشور در تحولات بین‌المللی در حال ایفای نقش است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: به‌عنوان یکی از محورهای اصلی همه گفت‌وگوهای بین‌المللی ما با همه کشورهای دوست و مورد نظر، توسعه همکارها در صنعت نانو و انتقال فناوری نانو هستیم.

وی با اشاره به برگزاری پرشور نمایشگاه امسال افزود: امسال شاهد حضور ستادهای دیگر توسعه فناوری از جمله ستاد توسعه فناوری‌های اپتیک، فناوری‌های زیستی و شناختی هم هستیم و این حضور و شناخت موجب خواهد شد که سال آینده شاهد جهش فناورانه در همه حوزه‌ها باشیم.

دهقانی همچنین در خصوص وضعیت استیجاری کارخانه نوآوری آزادی گفت: پیگیر مسایل مرتبط با آن هستیم و خبرهای خوبی خواهیم داشت.