گروه صنعتی کران: هم در حوزه نانو و هم میکرو فعالیت داریم

کارشناس توسعه بازار گروه صنعتی کران با معرفی چند محصول نانویی و میکرو مقیاس این شرکت، از فعالیت این گروه صنعتی در دو حوزه نانو و میکرو خبر داد.

علیرضا شیخ بابایی در این باره گفت: «در نمایشگاه نانو چندین محصول برای علاقه‌مندان عرضه کردیم. یکی از محصولات ما، هیترهایی هستند که در آنها از نانوذرات نقره و نانومواد کربنی استفاده شده است. این هیترها قابل استفاده در صندلی، فرمان و آیینه جانبی خودرو است. همچنین انعطاف‌پذیری بالایی داشته و از دوام مطلوبی برخوردار است. این هیترها قابلیت طراحی برای دماهای مختلف را داراست و می‌توان از ولتاژهای ۵ تا ۱۲ ولت برای تامین انرژی آن استفاده کرد. از این هیترها می‌توان در لوازم خانگی نظیر یخ‌زدای یخچال و سیستم محافظ باتری‌های لیتیم و حسگرهای منعطف استفاده نمود.»
وی افزود: «محصول دیگر ما در حوزه تصفیه هوا است. دستگاه‌های تصفیه هوا با قابلیت از بین بردن پاتوژن‌ها را داریم که ۹۵ درصد از ذرات معلق هوا را از بین برده و می‌تواند بوی بد نظیر بوی سیگار را حذف کند. در مدل‌های جیبی، قابل حمل و رومیزی و خودرویی، امکان جابه‌جایی این دستگاه‌ها وجود دارد.»
مهندس شیخ بابایی از تولید حسگرهایی خبر داد که به‌دلیل استفاده از فناوری‌نانو، امکان ۵ میلیون بار نوسان در دستگاه وجود دارد که طول عمر بسیار بالایی برای یک حسگر محسوب می‌شود.
برای بازدید از غرفه ، از طبقه همکف سالن خلیج در چهاردهمین نمایشگاه فناوری‌نانو دیدن نمایید.