نصب دستگاهی برای نانوپوشش‌دهی صنعتی منسوجات

یک شرکت استرالیایی اقدام به نصب دستگاه تولید نانوپوشش کرده تا با استفاده از آن بتواند منسوجات مورد استفاده در حوزه معدن و زمین‌شناسی را تولید کند.

شرکت ایمیجین اینتلیجنت متریالز (Imagine Intelligent Materials) یک شرکت استرالیایی در حوزه فناوری‌ نانو است. این شرکت اخیراً دستگاه Imgne X3 خود را در یکی از سایت‌های گاز ذغال‌سنگ کوئینزلند نصب کرده است. این فرآیند در هفته دوم ماه مه ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد.
این دستگاه قرار است ۱۰ هزار متر مربع از منسوجات کارخانه ژئوفابریک را پوشش‌دهی کند. در واقع این دستگاه نصب می‌شود تا با استفاده از این دستگاه پوشش گرافنی منسوجات‌زمینی (geotextile) قرار داده شود. با استفاده از این نانوپوشش می‌توان حفره‌هایی با ابعاد ۰٫۷ میلیمتر را با استفاده از روش‌های رایج آزمایش الکتریکی شناسایی کرد. این پوشش می‌تواند خطر نشت مواد سمی معادن را به حداقل برساند.
شرکت ایمجین اعلام کرد که سفارشی برای پوشش‌دهی ۱۰۰ هزار مترمربع منسوجات‌زمینی را برای چهار ماه آینده دریافت کرده است. این شرکت استرالیایی پوشش‌هایی برای الیاف و منسوجات صنعتی تولید می‌کند. این پوشش‌ها را می‌توان برای ایجاد خواص مختلف روی غشاءها، شبکه‌ها و منسوجات مرتبط با زمین اعمال کرد.
شرکت ایمیجین در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد تا راهکارهایی مبتنی بر فناوری‌ نانو ارائه کند، به‌گونه‌ای که این راهکارها با فرآیندهای تولید رایج منطبق باشد. این شرکت قادر است تا استاندارد سطح بالای موجود در استرالیا را پاسخ دهد. ایمیجین فرآیند خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده که از تکرارپذیری بالایی برخوردار باشد و کیفیت بالایی را برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورد.