انتشار پنجمین شماره مجله تخصصی و بین‌المللی تحقیقات نانوپزشکی (NMRJ)

مجله تخصصی و بین‌المللی تحقیقات نانوپزشکی به زبان انگلیسی (NMRJ) Nanomedicine Research Journal پنجمین شماره خود را در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر کرد، این مجله به صورت فصلنامه الکترونیکی و چاپی توسط انجمن نانو‌فناوری پزشکی ایران Iranian Society of Nanomedicine (ISNM) به چاپ می‌رسد.

در این مجله آقایان دکتر سید مهدی رضایت سرخ‌آبادی به عنوان مدیرمسئول، دکتر فرید عابدین درکوش به عنوان سردبیر و کامیار خوشنویسان به عنوان دبیر با مجله همکاری می‏نمایند.
اعضای هیات تحریریه مجله از اساتید و محققان برجسته بین‌المللی در زمینه‌های مختلف نانو پزشکی، مهندسی بافت و طب بازساختی و.. از دانشگاه‌های تراز اول دنیا بوده که از آن جمله می‌توان به پروفسور علی خادم‏ حسینی استاد تمام دانشگاه هاروارد (HARVARD) امریکا در زمینه مهندسی بافت و رییس آزمایشگاه تکنولوژی‏های نانو ابعاد و میکرو ابعاد (Microscale and Nanoscale Technologies) دانشگاه هاروارد و دکتر سیفعلیان استاد تمام دانشگاه UCL لندن انگلستان و رییس مرکز نانوتکنولوژی و طب بازساختی (Regenerative Medicine) این دانشگاه اشاره کرد.
لازم به ذکر است، جمعی از اساتید نانوفناوری پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان اعضای هیات تحریریه و مشاور هیئت تحریریه در ارتقاء و پیشرفت مجله کمک و همکاری قابل توجهی می‏نمایند.
در این شماره دو عضو جدید به اعضای تحریریه از دانشگاه Clarkson و North Carolina at Chapel Hill آمریکا برای بهبود بخشیدن به کیفیت مقالات اضافه شده¬اند.
مجله مذکور از دریافت مقالات اصیل و مروری اعضاء محترم هیات علمی، محققین و دانشجویان گرامی که در زمینه‌های پیش‌بینی و پیشگیری از بیماری‌ها، مهندسی بافت، نانو‌بیو‌سنسور، حامل‌های عامل‌دار و سیستم‌های دارورسانی هدف و حوزه‌های مرتبط به نانوپزشکی و تمامی زمینه‏های که در بخش اطلاعات ژورنال به طور کامل ذکر شده است، استقبال می‏کند.
همچنین به اطلاع میرساند در شماره پیش رو مقالات مروری در زمینه¬های مختلف نانوپزشکی، به ویژه در مسائل پیشنهادی زیر به عنوان شماره ویژه مورد بررسی و داوری قرار می¬گیرند:
 مهندسی بافت،
 سنسورهای زیستی نانو
 تکنیک های تشخیصی مبتنی بر فناوری نانو
 کاربرد نانومواد در نانوپزشکی
 حامل¬های عامل دار شده و سیستم های تحویل دارو.
لازم به یادآوری است که مقالات چاپ شده در مجله بصورت Open Access در اختیار علاقمندان و مخاطبان قرار می‌گیرد و تلاش بر این است تا فرایند دریافت تا پذیرش مقاله با رعایت دقت در بررسی کیفیت مقاله و نوآوری، بصورت کوتاه (حداکثر دو‌ماه) باشد.
علاقه‌مندان به ارسال مقاله برای چاپ در این مجله می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی مجله مراجعه نمایند. فهرست مقالات این مجله و نسخه الکترونیکی آن از طریق پایگاه اینترنتی نشریه قابل دریافت است.
قابل ذکر است‏، براساس آیین‌نامه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در صورت چاپ مقاله علمی ـ پژوهشی در مجلات داخلی در حوزه فناوری نانو و تایید آن توسط کمیته علمی ستاد نانو، به آن مقاله حمایت تشویقی به مبلغ ۸،۰۰۰،۰۰۰ ریال تعلق می‌گیرد.