پروفیل در و پنجره UPVC حاوی نانوذرات در خانه نانویی دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو

پروفیل UPVC شاهین سازه فجر از جمله محصولات خانه نانویی در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است. این محصول حاوی نانوذرات بوده  که با اضافه کردن این نانوذرات مقاومت به ضربه این محصول افزایش قابل‌توجهی یافته است. شرکت شاهین سازه فجر سال‌های گذشته نیز در خانه نانویی حضور پررنگی داشته است.

پروفیل در و پنجره UPVC حاوی نانوذرات در خانه نانویی دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو برای بازدید علاقه‌مندان عرضه شد. پلی‌وینیل کلرید یا پلی‌کلرید وینیل که به‌طور اختصار PVC خوانده می‌شود، سومین پلیمر پلاستیکی سنتزی از لحاظ نرخ تولید بعد از پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن است. PVC رایج یک پلاستیک سبک و محکم است که در صنعت ساختمان‌سازی به کار می‌رود. این ماده با اضافه کردن نرم‌کننده‌ها (plasticizer) نرم‌تر و قابل‌انعطاف‌تر می‌شود. اگر هیچ‌گونه نرم‌کننده‌ای اضافه نشود این ماده به‌عنوان UPVC شناخته می‌شود. برخی ذرات با اندازه بزرگ‌تر از یک نانومتر اغلب به‌منظور کاهش قیمت به PVC افزوده می‌شود که این عمل موجب کاهش استحکام کششی و مقاومت آن در برابر ضربه می‌شود؛ اما اثبات شده که ذرات نانو اندازه به‌طور قابل‌توجهی هم سختی و هم سفتی PVC را بهبود می‌بخشد. این محصول پروفایل UPVC حاوی نانوذرات بوده که با اضافه کردن این نانوذرات مقاومت به ضربه این محصول افزایش قابل‌توجهی یافته است.

UPVC در صنعت دندانپزشکی، تولید لوله، به‌عنوان عایق در کاربردهای مربوط به کابل‌کشی و شمار زیادی از کاربردهای دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد. در صنعت ساختمان‌سازی عمدتاً از آن برای تولید قاب‌ها و پایه پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شود.

فریم: یکی از مهم‌ترین اجزاء درب و پنجره چارچوب است که این وظیفه در سیستم‌های یوپی‌وی‌سی بر عهده فریم است تا بازشو پنجره یا بازشو درب روی آن سوار شود. این نوع پروفیل فقط برای ساخت درب و پنجره‌های لولایی به کار برده می‌شود.

لنگه پنجره: یکی دیگر از پروفیل‌های اصلی در سیستم‌های یوپی‌وی‌سی پروفیل بازشو پنجره است که توسط آن می‌توان قسمت بازشو پنجره را مشخص کرد. از نقاط قوت پروفیل بازشو پنجره ماژول نصب هرگونه یراق‌آلات از جمله یراق تک حالته، دو حالته، فولکس واگنی و کلنگی روی پروفیل را می‌توان نام برد که ماژول را از محصولات مشابه در بازار متمایز می‌کند.

درب داخل بازشو: پروفیل بازشو درب نیز همانند پروفیل بازشو پنجره قسمت بازشو را مشخص می‌کند‌، با این تغییر که مقاوم‌تر است و در ارتفاع بلندتری استفاه می‌شود. در ضمن جهت استفاده از یراق سوئیچی اغلب از این نوع پروفیل استفاده می‌شود.

مولین: پروفیل میانی ثابت به عنوان ستونی میانی پنجره ثابت، یک طرف بازشو یا دوطرف بازشو استفاده می‌شود.

پانل: جهت پوشاندن قسمتی از درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروفیل پانل ماژول در عرض ۱۰ سانتی‌متر عرضه می‌شود.

میانی متحرک: جهت ساخت درب دو لنگه یا پنجره یا پنجره‌های فرانسوی از این پروفیل استفاده می‌ؤودتا بتوان هر دو لنگه درب یا پنجره را باز کرد.

نبشی بازسازی: جهت بازسازی پنجره‌های قدیمی می‌توان این پروفیل را جهت پوشش بافت قدیمی مورد استفاده قرار داد.

فریم بازسازی: جهت تعویض با پنجره‌های قدیمی استفاده می‌شود. U.P.V.C پروفیل قاب بازسازی برای ساخت پنجره‌های این پروفیل دنباله ۳ سانتی‌متری خود می‌تواند روی دیوار بنشیند و آثار تخریب پنجره‌های قدیمی را کاملا بپوشاند.

بازشو درب اکونومی: پروفیل درب اکونومی همانند پروفیل بازشو درب قسمت بازشو را مشخص می‌کند با این تفاوت که ابعاد کوچک‌تری دارد تا از نظر قیمت قابل رقابت با پروفیل‌های دیگر باشد.

این محصول در غرفه خانه نانویی دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو برای بازدید علاقه‌مندان عرضه می‌شود.