عملکرد بهتر باتری خودرو با اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات

عملکرد بهتر باتری خودرو با اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات

شرکت تولیدی مواد شیمیایی نانوشیمی نوین ایرانیان به منظور بهبود عملکرد باتری خودرو، اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم تولید و به بازار عرضه می‌کند.

باتری خودرو برخلاف بسیاری از باتری‌های رایج، قابل شارژ بوده و در طول کارکرد خودرو، به صورت متناوب شارژ می‌شود. الکترود و الکترولیت دو بخش بسیار مهم در باتری‌ها است که تماس پیوسته واکنش‌گرها با الکترود و الکترولیت نقش مهمی در عملکرد باتری دارد.

شرکت تولیدی مواد شیمیایی نانوشیمی نوین ایرانیان اکسپندر حاوی نانوذرات به بازار عرضه می‌کند که می‌تواند مساحت سطحی الکترودها را افزایش داده و در نهایت موجب بهبود کارایی باتری شود.

این شرکت همکاری نزدیکی با شرکت صبا باتری داشته و طی سال‌های گذشته مواد مورد نیاز برای تولید باتری در اختیار این شرکت قرار داده است. شرکت تولیدی مواد شیمیایی نانوشیمی نوین ایرانیان سال گذشته قراردادی برای فروش ۲۰ تن اکسپندر باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم با شرکت صبا باتری منعقد کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت تولیدی مواد شیمیایی نانوشیمی نوین ایرانیان، این اکسپندرهای حاوی نانوذرات می‌توانند طول عمر باتری را ۱٫۵ برابر افزایش داده، چرخه شارژ/دشارژ باتری را از ۱۰۰ به ۱۵۰۰ رسانده و در نهایت موجب کاهش مصرف مواد اولیه در تولید باتری شوند.

نانوذرات به دلیل مساحت سطحی بالا و در نتیجه مساحت تماس بالاتر الکترود/الکترولیت، میزان بالاتری از شارژ/دشارژ را نشان داده و مسیر کوتاهی برای انتقال سریع بار ایجاد می‌کنند. این محصول به‌طور قابل‌توجهی بهبود در پارامترهای کیفی را در مقایسه با اکسپندرهای مرسوم نشان می‌دهد.

به اعتقاد محمود زیارتی، از نانوذرات سولفات باریم علاوه بر صنعت باتری می‌توان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد. نانوذرات سولفات باریم به عنوان پرکننده در پلاستیک‌ها قابل استفاده بوده و موجب تقویت ساختار پلاستیک و شفافیت محصول نهایی می‌شود.