عرضه ضدعفونی‌کننده نانو، ویژه دام و طیور در کشور

یکی از شرکت‌ها فعال در حوزه تولید مواد مورداستفاده در صنعت دام و طیور، اقدام به عرضه ضدعفونی‌کننده‌های نانو برای استفاده در بخش دام و طیور کرده است.

شرکت نانوپارت خزر با استفاده از فناوری‌نانو، ضدعفونی کننده سطوح محوطه نگهداری دام و طیور تولید و به بازار عرضه کرده است. این شرکت محلول‌های ضدعفونی خود را با نام‌های تجاری نانونیپ WD، نانونیپ LD و نانونیپ HD  تولید می‌کند.

ضدعفونی‌کننده بسیار قوی این شرکت (نانونیپ HD) به واسطه‌ داشتن میزان بسیار بالای نانوذرات نقره توانایی از بین بردن میکروارگانیسم‌های مختلف را دارد. به ادعای تولیدکننده این محصول، ضدعفونی‌کننده نانونیپ HD قادر است میکرواورگانیسم‌هایی را که ضدعفونی‌کننده‌های رایج قادر به از بین بردن آن نیستند را از بین ببرد. این محصول در مناطقی که از لحاظ آلودگی در شرایط بسیار حاد قرار دارند و عاری بودن از هر نوع آلودگی میکروبی بسیار برای آن‌ها حائز اهمیت است، قابل استفاده بوده و می‌توان آن را حتی در بیمارستان‌ها، اتاق عمل، مزارع پرورش دام و طیور و کشتارگا‌ه‌ها استفاده کرد. این محصول با غلظت ۰٫۵ درصد به میزان ۱۰۰ سی سی به ازای هر مترمربع از سطح اسپری می‌شود. همچنین به منظور کاهش بار آلودگی هوا در مزارع پرورش طیور، یک لیتر از محلول رقیق‌سازی شده ۰٫۵ درصد این محصول در ۱۰۰ متر مکعب از فضا اسپری می‌شود. به منظور تسهیل در اجرا می‌توان از سیستم‌های مه‌پاش نیز استفاده کرد.

ضدعفونی‌کننده عمومی (نانونیپ LD) به منظور ضدعفونی کردن سطوح، وسایل، تجهیزات، بستر و پوشال، محوطه، کامیون‌ها، حوضچه‌های ورودی و… و در مناطقی که بار میکروبی بالایی ندارند با غلظت ۱ درصد (۱ لیتر در ۹۹ لیتر آب) و در صورت آلودگی شدید با غلظت ۲ درصد (۲ لیتر در ۹۸ لیتر آب) مورداستفاده قرار می‌گیرد. نانونیپ WD می‌تواند به واسطه داشتن اثر کاتالیزوری اقدام به از بین بردن زیست‌فیلم‌ها از محیط کند.

شرکت نانوپارت خزر در راستای ارائه خدمات تخصصی و مشاوره در زمینه فناوری نانو با اعتقاد به اهمیت تحقیقات و لزوم توسعه اقدام به راه‌اندازی بخش تحقیق و توسعه (R&D) کرده است. این شرکت با تولید نانوذرات نقره با برند تجاری نانونیپ فعالیت خود را گسترش داده و به طور مستمر در عرصه صنعت نانو کشور و همچنین حوزه بهداشت با بهره‌گیری از کارشناسان مختلفی در زمینه دامپزشکی، کشاورزی، پزشکی، داروسازی، شیمی، میکروبیولوژی، نساجی و… در شرکت و همچنین همکاری و مشاوره اساتید برجسته دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی همواره تلاش نموده تا با ارائه محصولات جدید و با کیفیت و همچنین با قابلیت‌های متفاوت، در جهت توسعه فناوری‌نانو گام بردارد.