رزین تقویت شده با گرافن، ماحصل همکاری دو شرکت

یک شرکت تولیدکننده رزین، توافق‌نامه‌ای با شرکت هایدال به امضاء رسانده تا رزین تقویت شده با گرافن را که ماحصل تحقیقات دو شرکت است، به‌صورت انحصاری به فروش برساند.

شرکت هایدال گرافن اینداستریز (Haydale Graphene Industries) روی کاربرد گرافن و فروش فناوری‌های مرتبط با آن متمرکز است. این شرکت اخیراً اعلام کرده که شرکت هایدال کامپوزیت سولشن (Haydale Composite Solutions) که در مالکیت هایدال گرافن ایداستریز است، توافق‌نامه‌ای با شرکت هانتسمن ادونسز متریالز (Huntsman Advances Materilas) به امضاء رسانده است.
این توافق‌نامه نتیجه یک همکاری اولیه بین دو شرکت بوده و نتایج مثبتی در پی داشته است. این دو شرکت پیش از این طیفی از رزین‌های تقویت شده با گرافن را تولید کرده بودند که به‌عنوان مکمل محصولات شرکت هانتسمن بوده‌ است.
این توافق‌نامه به هانتسمن اجازه می‌دهد تا به‌صورت انحصاری بازاریابی، توزیع و فروش این رزین‌های تقویت شده با گرافن عامل‌دار هایدال را انجام دهد. یکی از این محصولات، رزین‌های اپوکسی ARALDITE است. این توافق‌نامه به هانتسمن اجازه می‌دهد تا گرافن عامل‌دار را برای استفاده در کامپوزیت‌ها و چسب‌ها مورد استفاده قرار دهد. هانتسمن همچنین برای توسعه بیشتر این فناوری به‌منظور رسیدن به ویژگی‌های عملکردی ویژه‌ای با شرکت هایدال به توافق رسیده است.
در طول ۱۲ ماه گذشته، هایدال و هانتسمن به‌صورت مشترک روی توسعه رزین‌های تقویت شده با گرافن فعالیت داشته‌اند. افزودن گرافن موجب شده تا هدایت گرمایی و مقاومت در برابر شکستن در این رزین‌ها بهبود یابد. بعد از این که این رزین‌های تقویت شده با گرافن توسط این دو شرکت تولید شدند، توسط یک شرکت بی‌طرف مورد ارزیابی فنی قرار می‌گیرند تا خواص از پیش اعلام شده آن مورد بررسی قرار گیرد.
ری گیبز، مدیرعامل شرکت هایدال، می‌گوید: «ما سال گذشته تصمیم گرفتیم تا روی رزین‌های تولید شده توسط هانتسمن کار کنیم و با توسعه آن، عملکرد این محصولات را افزایش دهیم. نتیجه کار شگفت‌انگیز بود و ما توانستیم کیفیت رزین‌ها را افزایش دهیم. این که الان می‌توانیم نتایج تحقیقات یک سال گذشته را تجاری‌سازی کنیم، بسیار هیجان‌انگیز است.»