تمدید مهلت ثبت‌نام دو چالش نوآوری نانو

مهلت ثبت‌نام در چالش‌های نوآوری نانو با عنوان «کاهش نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر خودرو» و «تولید نانوپوشش‌های چربی‌گریز پایدار روی سطوح فلزی یا شیشه‌ای» تا ۳۰ اسفندماه تمدید شد.

بنابر اعلام دبیرخانه چالش‌های نوآوری و فناوری نانو به‌منظور فراهم نمودن فرصت بیشتری برای تکمیل و ارسال طرح‌ها و پیرو درخواست‌های مطرح شده از سوی فناوران و پژوهشگران، مهلت ثبت‌نام در چالش نوآوری «کاهش نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر خودرو» که بنا به درخواست شرکت «کویرتایر» برگزار می‌شود، و نیز چالش نوآوری «تولید نانوپوشش‌های چربی‌گریز پایدار روی سطوح فلزی یا شیشه‌ای» تا تاریخ ۳۰ اسفندماه سال جاری تمدید شد.

از این رو محققان دانشگاهی، فناوران و شرکت‌‏های دانش‌‏بنیان علاقمند به شرکت در این چالش‌های فناوری تا این تاریخ فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی چالش فرم پیش‌نویس طرح را دریافت و نسبت به ثبت طرح پیشنهادی خود اقدام نمایند.

چالش‌های نوآوری فوق که از پانزدهم‌ بهمن‌ماه فرآیند ثبت‏‌نام مرحله اول آنها آغاز شده است، طی دو مرحله برگزار خواهند شد. گفتنی است که طرح‌‏های برگزیده در مرحله اول این دو چالش جایزه نقدی ۲۰ میلیون ریالی برای تکمیل مستندات فنی دریافت خواهند نمود.

همچنین طرح‌های‏ برگزیده نهایی در چالش «کاهش نفوذپذیری هوا در لایه داخلی تایر خودرو» از جوایز ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون ریالی (به ترتیب برای نفرات سوم، دوم و اول) و تسهیلات تجاری‌سازی در مرحله دوم چالش بهره‌مند می‌شوند که به طور مشترک توسط ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت کویرتایر پرداخت می‌شود. به طرح برتر نهایی در چالش نوآوری «تولید نانوپوشش‌های چربی‌گریز پایدار روی سطوح فلزی یا شیشه‌ای» نیز جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی توسط ستاد توسعه فناوری نانو اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر است برگزیدگان چالش‌های فوق علاوه بر جوایز نقدی، تسهیلات تجاری‌سازی و نیز فرصت همکاری برای توسعه طرح خود را با شرکت‌های بزرگ متقاضی فناوری را خواهند داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات چالش (نحوه ثبت‌نام، شرایط ارسال طرح، جوایز و غیره) به پایگاه اینترنتی چالش مراجعه نمایند.