کاشت نانوابزاری در میان ستون فقرات توسط جراح اورتوپد

یک جراح اورتوپد موفق به کاشت نانومحصولی به نام nanoLOCK در بدن بیمار شد. این نانومحصول توسط تایتان اسپاین (Titan Spine) تولید شده که یک پروتز کاشتنی در ستون فقرات است.

یک جراح در کالیفرنیا اقدام به استفاده از پروتزی در بدن بیمار کرد که در آن از فناوری‌ نانو استفاده شده‌است. این پروتز برای رفع درد پشت در بدن بیمار قرار داده شد.
داهاری بروکس که یک اورتوپد در شهر گرینزبرو است، از محصولی به نام nanoLOCK استفاده کرده است. نانولاک اولین ابزار پروتز مبتنی بر فناوری‌ نانو بوده که دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکاست. این ابزار که پروتز متصل شونده به ستون فقرات است، توسط شرکت تایتان اسپاین ساخته شده‌است؛ شرکتی که در ویسکازین قرار دارد.
جراحی جوش ستون فقرات برای اتصال مهره‌ها انجام می‌شود که با این کار حرکت میان مهره‌ها حذف شده و درد تسکین پیدا می‌کند. در طول این جراحی، یک مهره برداشته می‌شود، همان مهره‌ای که روی عصب فشار وارد می‌کند و فاصله‌ای میان دو استخوان به وجود می‌آید که این فاصله با استفاده از این پروتز پر می‌شود.
این اورتوپد با استفاده از نانولاک، فاصله مورد نظر را پر کرد. این ایمپلنت از جنس تیتانیوم است و روی سطح آن برجستگی‌هایی وجود دارد که هم باعث نگه‌ داشتن بهتر پروتز شده و هم امکان رشد استخوان را فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها موجب می‌شود تا فرد به سرعت بهبود یافته و بتواند فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.
بروکس می‌گوید: «با استفاده از نانولاک می‌توانیم به بیمار کمک کنیم تا درد کمتری داشته باشد و بتواند به سرعت به فعالیت‌های روزمره زندگی بازگردد.»
شرکت تایتان اسپاین در بخش تولید ادوات پزشکی فعالیت دارد که ساخت ایمپلنت‌های قابل کاشت در ستون فقرات از جمله سرفصل‌های کاری این شرکت است. تایتان اخیراً فناوری جدیدی موسوم به ICD-10 که حاوی نانوپوشش است را به لیست محصولات خود افزوده است. فناوری سطحی nanoLOCK، اولین ابزار قابل کاشت مبتنی بر فناوری‌‌ نانو است که موفق به دریافت تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا شده‌است.