بالش هوشمندی که دمای بدن را در حین خواب تنظیم می‌کند

سیمبا هیبرید (Simba Hybrid) بالشی به بازار عرضه کرده که می‌تواند با تنظیم دما بدن، خواب راحتی را به ارمغان ‌آورد. در این بالش از نانولوله‌های کربنی برای ایجاد شرایط نرم و سفتی متناسب با نظر فرد، استفاده شده‌است.

شرکت سیمبا هیبرید (Simba Hybrid) بالشی به بازار عرضه کرده که با استفاده از آن می‌توان خواب راحتی را تجربه کرد. این بالش با استفاده از نانولوله‌های کربنی و فناوری ویژه ناسا طراحی و ساخته شده و به قیمت ۹۵ پوند به بازار عرضه شده‌است.
filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

با استفاده از این بالش دمای بدن در طول شب تنظیم شده و شرایط برای خواب راحت‌تر فراهم می‌شود. سطح این بالش با استفاده از مواد تغییر فاز دهنده پوشانده شده‌است؛ این فناوری توسط ناسا ارائه شده‌است. این فناوری می‌تواند مدیریت تغییرات دمای بدن را در طول شب به عهده گیرد.
نانولوله‌های کربنی موجود در این بالش وظیفه واکنش دادن به وزن سر و شکل دهی به بالش براساس فشار وارد شده از سر را دارند. این اولین باری است که از نانولوله‌های کربنی برای چنین هدفی استفاده می‌شود. نانولوله‌های به کار رفته در این پروژه قابل تنظیم هستند، به‌طوری که فرد می‌تواند بین سه حالت نرم، معتدل و سفت، یکی را برای خواب انتخاب کند.
سازنده این بالش معتقد است که تولید آن‌ها از نظر پاسخ‌دهی به نیاز مصرف کننده نسبت به فناوری‌های رایج یعنی بالش دارای حافظه، از عملکرد بهتری برخوردار است. الیاف به کار رفته در این بالش ۱۰۰ درصد از پنبه بوده و داخل آن از پر استفاده شده‌است.
از این فناوری قرار است در صندلی هواپیماها استفاده شود. وزن سر انسان بین ۴٫۵ تا ۵٫۵ کیلوگرم بوده و یکی از مهمترین بخش‌های بدن محسوب می‌شود. از این رو زمان خواب باید این بخش از بدن در جای مناسبی قرار گیرد تا بتواند خواب راحتی داشته باشد. بعد از یک روز پرکار و خسته‌کننده، وجود شرایط مناسب برای یک خواب راحت بسیار ضروری است. از این رو وجود یک بالش هوشمند می‌تواند کمک شایانی کند.