توسعه کسب و کار در بخش نانوکامپوزیت با همکاری مشترک

شرکت هایدال در راستای توسعه‌ی کسب و کار خود، قراردادی برای تولید نانوکامپوزیت با یک شرکت صنعتی امضا کرده‌است. این شرکت پیش‌تولید اولیه‌ی محصول را نیز آماده کرده‌است.

شرکت هایدال اعلام کرد که چندی قبل قرارداد تجاری با یک شرکت صنعتی فعال در حوزه‌ی نانوکامپوزیت امضا کرده که به واسطه آن پیشرفت‌های قابل توجهی در این حوزه به‌دست آمده‌است. این دو شرکت با افزودن گرافن به مواد کامپوزیتی موفق به بهبود خواص مکانیکی محصولات شده‌اند.

در طول یک سال گذشته شرکت هایدال پیش‌تولید آزمایشی برای این مشتری انجام داده‌است. هایدال به دلایل تجاری از افشای نام این شرکت خودداری کرده‌است. در تولید آزمایشی این محصولات، خواص مکانیکی محصول با استفاده از گرافن بهبود یافته و برای استفاده در صنعت آماده است.

شرکت هایدال اعلام کرد که تا کنون ۱۵۰ هزار دلار توسط این مشتری برای پیش‌تولید آزمایشی دریافت کرده‌است. این قرارداد نمونه‌ای از فعالیت‌های شرکت هایدال در ایجاد ارتباط با صنایع مختلف نظیر کامپوزیت است تا از گرافن در این محصولات استفاده شود.

گیبز، مدیرعامل شرکت هایدال، می‌گوید: «این قرارداد که هزینه‌ی آن توسط مشتری ما تأمین شده‌است، مثالی از کارهای هایدال برای توسعه‌ی کاربرد گرافن در محصولات کامپوزیتی است. ما در پروژه‌های قبلی زمان زیادی را صرف کردیم، اما در این پروژه به سرعت به نقطه‌ی مورد نظر مشتری رسیدم.»

این شرکت برای اطمینان از تثبیت موقعیت خود در بازار و به حقیقت پیوستن پتانسیل‌های خود، اقدام به بازنگری راهبردهای کسب و کار خود کرده‌است. اولین تغییر این شرکت روی تمرکز بر رزین، پلیمر و کامپوزیت است که قرار است روی بازاریابی و فروش تمرکز پیدا کند. هایدال قصد دارد برای تولید کامپوزیت، گرافن را با الیاف کربنی ترکیب کند. در راهبرد دوم، این شرکت قصد دارد روی محصولات کاربید سیلیکون تمرکز داشته باشد و جوهرهای گرافنی را توسعه دهد. این نانوجوهرها برای تولید ادوات سنجش قند خون استفاده می‌شوند.

شرکت هایدال علاوه بر ثبت شرکت‌های مختلف در سراسر جهان، برای توسعه‌ی کسب و کار خود با شرکت‌های مختلف نیز همکاری دارد. این شرکت تلاش دارد تا با شرکت‌های صاحب فناوری‌های پلیمری وارد همکاری شود تا با ترکیب گرافن و مواد پلیمری، نانوکامپوزیت‌هایی با خواص ویژه برای تأمین نیاز صنعت ارائه کند.