آغاز اولین فراخوان دوره‌ی هفتم برنامه‌ی تجاری‌سازی فناوری نانو

اولین فراخوان دوره‌ی هفتم برنامه‌ی نانومچ، همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، از ۲۱ مهرماه سال جاری آغاز می‌شود و تا ۲۱ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای حوزه‌ی فناوری نانو، از طرح‌های فناوران و شرکت‌های فعال در این حوزه در قالب برنامه‌ی تجاری‌سازی فناوری نانو (نانومچ) حمایت می‌کند. برنامه‌ی نانومچ با رویکرد حمایت از طرح‌های به‌ نمونه‌ی اولیه رسیده در حوزه‌ی فناوری نانو، در هر سال طی فراخوان‌هایی اقدام به دریافت طرح‌های متقاضیان می‌کند. فناوران، شرکت‌های نوپا، پژوهشگران و جامعه‌ی دانشگاهی به‌عنوان طرف عرضه و شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر و مستقل به‌عنوان طرف تقاضا از جمله مخاطبان این برنامه می‌باشند.

همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، اولین فراخوان دوره‌ی هفتم برنامه نانومچ از تاریخ ۲۱ مهرماه سال جاری آغاز می‌شود و تا ۲۱ آبان‌­ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان حضور در برنامه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت برنامه، از طریق لینک ثبت طرح نسبت به ثبت طرح خود اقدام نمایند.

درخواست‌های دریافتی بر اساس معیارهای ارزیابی برنامه از جمله قابلیت تجاری شدن و توسعه‌ی بازار، فنی و نانومقیاس، نوآوری و همچنین پتانسیل تیم فناور برای پیشبرد طرح ارزیابی می‌شوند. طرح‌های پذیرفته شده در برنامه طی بازه‌ی زمانی مشخصی که برای هر طرح متناسب با سطح آن متفاوت است، از امکانات و زیرساخت‌های در دسترس بهره می‌برند تا بتوانند نمونه‌ی اولیه‌ی خود را توسعه داده و آماده‌ی ورود به صنعت نمایند. این طرح‌ها ضمن بهره‌مندی از خدمات و حمایت‌های نانومچ برای توسعه‌ی کسب و کار خود، پس از اتمام فرآیند توسعه‌ی محصول نیز امکان استفاده از سایر حمایت‌ها و امکانات ستاد نانو برای توسعه‌ی بازار را خواهند داشت.

ارزیابی طرح‌های ثبت شده، بر اساس زمان ثبت در سامانه در اولویت زمانی ارزیابی قرار خواهند گرفت. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پست الکترونیکی info@nanomatch.ir یا شماره تلفن ۶۶۵۲۳۶۰۲-۰۲۱ (داخلی ۳) با دبیرخانه‌ی برنامه تماس بگیرند.