نشست تخصصی پلاسمای سرد اتمسفری برگزار شد

نشست تخصصی پلاسمای سرد اتمسفری، پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۱ با حضور جمعی از پژوهشگران و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست، زمینه‌سازی جهت توسعه همکاری‌های فناورانه بین پژوهشگران و شرکت‌های دارای فناوری در مرکز ICAN بود، که در محورهای ارائه مدل‌ها و فرصت‌های همکاری، بیان فرصت‌‌های توسعه کاربرد مورد نیاز صنعت نساجی، اهمیت و جایگاه توسعه دهنده‌های محصول یا کاربرد، ارائه خروجی همکاری‌‌های فناورانه، جذب ایده‌‌های کاربردی با قابلیت رسیدن به محصول جدید، پیگیری شد.

در ابتدای این برنامه، دکتر خدامی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان ضرورت وجود دید صنعتی در پژوهشگران و اساتید دانشگاه‌ها را تشریح نمود. ایشان ضمن بیان فرصت‌های صنعتی پیرامون حوزه فناوری پلاسمای سرد، به تبیین ویژگی‌های این فناوری پرداختند که به علت ظرافت در بیان و جذابیت موضوع مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

در ادامه این نشست، مهندس ایزدیار ابراهیمی به عنوان یک متخصص آشنا به نیاز صنعت نساجی، فرصت‌ها و چالش‌های صنعت نساجی ایران را مطرح کرده و به مرور راهکارهای شرکت‌های بزرگ پلاسمایی جهان پرداخت. ایشان با بیان دستاوردهای علمی- صنعتی خود در حوزه پلاسما در صنعت نساجی، خودباوری و توان ورود فناوری پلاسما به صنعت ایران را در ذهن مخاطبین تقویت کردند. طراحی این بخش از نشست به گونه‌ای بود که سؤالات بسیاری در راستای نحوه‌ی ارتباط و معرفی فناوری‌های نوپا به صنعت نساجی ایران و جهان در ذهن مخاطب ایجاد گردد.

در بخش بعدی نشست، با توجه به سؤالات ایجاد شده در قسمت‌های قبلی برنامه و خط مشی فکری نشست، مهندس مامی‌پور مدیرعامل شرکت آدیکو، با بیان توانمندی‌های حال حاضر شرکت، به کاربردها و محصولات توسعه داده شده در قالب پلتفرم پلاسمای سرد در ICAN اشاره نمود و مدل‌ها و نحوه همکاری را مطرح کرد. ایشان با بیان حوزه‌های علاقمندی شرکت برای توسعه کاربرد و محصول صنعتی، از دانشگاهیان و فارغ التحصیلان این حوزه دعوت به همکاری نمودند که مورد استقبال حاضرین در نشست قرار گرفت.

این نشست با بازدید از تجهیزات صنعتی و نیمه صنعتی مستقر در ICAN و معرفی سایر پلتفرم‌های این مجموعه پایان پذیرفت.