سفارش ساخت دستگاهی برای از بین بردن تومور با کمک نانومیله طلا

شرکت سونا نانوتک از شرکت مینترونیکس مدیکال خواسته است تا دستگاه مادون قرمز ویژه‌ای را بسازد تا بتوان از آن برای درمان سرطان استفاده کرد. قرار است این دستگاه برای تابش نور مادون قرمز به نانومیله‌های طلا و گرم کردن تومور سرطانی استفاده شود.

سونا نانوتک (Sona Nanotech) یکی از شرکت‌های حوزه فناوری‌نانو است که در بخش توسعه روش درمان هایپرترمی هدفمند برای سرطان کولورکتال فعالیت دارد. سونا نانوتک از انتخاب شرکت مینترونیکس مدیکال (Minnetronix Medical) برای مهندسی نسل بعدی دستگاه نور مادون قرمز خود خبر داد. این دستگاه برای انتقال انرژی نور مادون قرمز به نانومیله‌های طلای اختصاصی سونا‌نانوتک در تومورها استفاده می‌شود. این انرژی نوری در ادامه  به گرما تبدیل می‌شود. این دستگاه نوری به گونه‌ای طراحی شده است که در تجهیزات ویژه درمان توسط متخصصان انکولوژی مورد استفاده قرار بگیرد.

مینترونیکس مدیکال خدمات طراحی، توسعه و تولید دستگاه های پزشکی را ارائه می‌دهد. جرمی مانیاک، مدیرعامل مینترونیکس مدیکال گفت: «در توسعه هایپرترمیای هدفمند، سونا نانوتک به یک دستگاه نوری پیشرفته از نظر فناوری متکی است که تیم اپتیک در مینترونیکس مدیکال در حال توسعه و تولید آن است.»

دیوید ریگان مدیرعامل سونانانوتک می‌گوید: «مطالعات ما تا به امروز توانایی نور مادون قرمز را برای گرم کردن نانومیله‌های طلا در داخل بدن نشان داده است که در قسمت بیرونی تومورهای سرطانی در موش ها اعمال می‌شود. ما در حال افزایش تخصص مهندسی تجهیزات پزشکی مینترونیکس مدیکال هستیم.»

هایپرترمی هدفمند یک روش درمانی مطمئن، ایمن و موثر سرطان است که در آن با استفاده از نانومیله‌های طلا و با دستگاه مادون قرمز، گرمای درمانی در تومورهای جامد ایجاد می‌شود. هایپرترمی هدفمند اثرات مفید متعددی بر تومورها دارد و انتخابی‌تر از شیمی‌درمانی بوده، مخرب‌تر از پرتودرمانی و بدون خطرات درمان جراحی است. این روش درمانی کم تهاجمی است، عوارض جانبی منفی را کاهش می‌دهد و سیستم ایمنی را تحریک می‌کند. این فناوری علاوه بر مقرون به صرفه‌تر بودن و موثرتر بودن، می‌تواند نتایج سریع‌تری نسبت به درمان‌های کنونی سرطان ارائه دهد.